Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lesz a mai 30-40 évesekkel...

Mi lesz a mai 30-40 évesekkel és az alattiakkal, ha idősebbek lesznek? (Mozgáshiányra, levegőre, rossz ételekre gondolok.)

Figyelt kérdés

Körbenézve azt látom, hogy az első generáció, akik már oltásokat, antibiotikumokat, úgy általánosságban: gyógyszereket kaptak, sokáig éltek. Viszont ők még a szabadban játszottak gyerekkorukban, gyalog jártak iskolába és a felnőtt élet is több mozgással járt, mint ma, mert kevesebb autó volt, de egy egyszerű főzés is több energiát igényelt, pl kézi habverés, dagasztás, jóval kevesebb félkész élelmiszer. Félautomata mosógépek stb.

A ma 70+-osok szívósak, erősek még ma is. Az 50-60-asok már kevésbé. Mi meg lekvárok vagyunk.


Ma egyre több a gépjármű, egyre zsúfoltabbak a települések, egyre rosszabb a levegő.

Nem tudom, így van-e, mert már felnőtt, de még gyermektelen vagyok és nem látok rá játszótérre, nagyobb lakótelepekre, parkokra, de azt mondják, hogy a mai gyerekek kütyüken játszanak.


A saját korosztályomra rálátok, napi mozgás a parkoló és a lakás közötti séta, esetleg a megálló és az iroda közötti gyaloglás. Lépcsőhasználat a döntő többségnél nuku.


Étkezés napi kétszer borzalmasan sokat, sült krumpli, fehér kenyér, rizs, valamilyen hús. A túlnyomó többséget nem látni zöldséget vagy gyümölcsöt enni. Halat sokan bevallottan nem szeretik. Estére zsíros felvágottak a fehér kenyérrel. Rostosabb, több tápanyagot tartalmazó gabona nem is kapható kajáldákban, rendelni is elvétve lehet csak ételt ilyesmi körettel.


Sportolni sokaknak nincs igényük, amit alapvetően meg lehet érteni, mert ez is csak egy hobbi, nem lehet mindenkinek ez a hobbija.


Hatalmas hányadnak ideje sincs sportolni. Például gyerekesek esetén, akár 1-2-3-4 éves kisgyerekkel, akár kisiskolással, akivel tanulni kell otthon meg nincs is idejük. Csak messziről jött emberektől hallom, hogy van ideje sportolni gyerekkel, akikre rá is látok, sehol sincs idő.



Most nem feltétlen az elhízásra gondolok, ha jó a genetikája és/vagy nem eszik túl sokat, maradhat vékony is, attól még NEM egészséges az életmódja!!



Nem akarok olyan szöveget nyomni, hogy régen minden jobb volt, mert nem igaz ez.

Én örülök, hogy most élek.


Azt is tudom, hogy vannak, akik odafigyelnek az étkezésükre vagy sportolnak (érdekes, a kettőt együtt ritkán látom), de még mindig nagyon kevesen.


Szóval szerintem ez ugyanúgy problémát fog okozni, mint a globális felmelegedés.

Illetve lehet, hogy azon fog segíteni a rövidebb emberélet révén....



Rá tudtok mutatni valami megnyugtatóra, hogy miben nincs igazam?



2023. jan. 16. 15:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmi megnyugtatót nem tudok írni, igazad van, viszont még egy szörnyű dolgot kifelejtettél, az pedig a stressz, a sok pszichés betegség. Elképesztő méretet öltött. Közel-távol nincs egészséges ember a környezetemben. Legyen az 30-as vagy 50-es.
2023. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Egészséges embert én se ismerek, ha a téma akárhogy szóbakerül, kiderül, hogy gyógyszert szed, vagy kellene, diétázik, vagy kellene. Vagy legalább valami erős allergiája van, vagy migrénes, vagy mozgásszervi fájdalmai vannak.


Egyébként a stressz meggyőződésem szerint végigkísérte, végigkíséri az emberiséget. Csak a mai toxikus pozitív erőltetés akarja elhitetni, hogy nem.

2023. jan. 16. 16:07
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd már ezt... orthorexiás vagy, le lett írva ezerszer. Másrészt meg foglalkozz magaddal.
2023. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
21%
Láttál te már egyáltalán Magyarországon 50-60as embereket? Mind elhízott, magas vérnyomás, sportot hírből sem ismerik, csak a zabálás megy utána meg a sírás hogy szív és érrnedszeri betegség, cukorbetegség, magasvérnyomás jajdeszar.
2023. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
Hat aki elengedi magat nem sportol meg stb az szarul jar 🤷 mondjuk en 30 vagyok, de nekunk meg eleg mozgalmas gyerekkorunk volt es mar tini korunk ota sportolunk. Eleg sok ismerosom ilyen, de latok persze sok ellenpeldat. Mondjuk a nalam fiatalabbaknal megjobban felkapttabb a konditerem sztem 🤔
2023. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Most utánanéztem, mi ez. Bár az lennék, kevesebb egészségügyi problémám lenne (bár nyilván nem nulla). Én amúgy abba a csoportba tartozom, amelyik sportol (bár én nem is eleget), de az étkezésére nem bír eléggé odafigyelni, nincs erre energiája.



Ugyanakkor tényleg félek, mi lesz a korosztályunkkal és az utánunk következőkkel 20 év múlva.



Még a régen örökmozgó 70-esek is szívelégtelenségesek, akkor mi, akik nem mozgunk, mik leszünk? Vagy lesz addigra megbízható, jó műszív??



Vagy ugyanolyan ez a téma, mint a környezetvédelem 10-15 éve, hogy nem szabad róla beszélni, a struccpolitika működik?


10-15 év múlva meg már erről is szabad majd beszélni?

2023. jan. 16. 16:19
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Az örökmozgó 70esek nagy része a tv előtt bssza a rezet nyugdíjasként, vedeli a sört/pálinkát, és sportként max a magyar foci megy a tvben.

Hol élsz te, hogy szerinted a 70esek egészségesek?

2023. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Nemtudom. Én 24 éves vagyok, gyerekként amikor csak lehetett kint játszottam a barátaimmal, rendszeresen mozgok, sportolok, egészségesen eszek, nem ér különösebben sok stressz, 1-2 húzós nap van munkában de ez az élet velejárója.

Mindenkinek joga van hülyének, lustának, igénytelennek lenni, de nem kötelező élni vele ;)

2023. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

7


Senki sem egészséges.


De a környezetemben a 70 felettiek, akár rákosan egész nap takarítanak, boltba mennek, sütnek-főznek, kertet gondoznak.

Ezt egy 30 éves nem tudja utánuk csinálni, ez saját és a környezetem tapasztalata.



8


Ez te vagy.

Nem a nagy átlag.

2023. jan. 16. 16:30
 10/26 anonim ***** válasza:
51%
En nem aggodok miattuk. Mindenkinek ott a lehetoseg. Ki mint vet ugy arat 🤷
2023. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!