Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányás közben a gyomorból...

Hányás közben a gyomorból kiürült levegő a végbélen át pótlódik?

Figyelt kérdés
Ha hányunk akkor a gyomrunkban vákuum lesz, ezt valahogy pótolni kell, haverok szerint ez a plusz levegő a ánuszunkon keresztül kerül utánpótlósra. Igazság?
2010. okt. 3. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A haverok ezek szerint nemcsak a biológia, de a fizika órákat is ellógták.
2010. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Doki66 válasza:
44%

Üdv!

16 éve vagyok gastroenterológus. A praxisomban szinte minden héten előfordunak a hányás közbeni vákuum-kiengyenlítés hibái miatt történő gastro-eosophagealis sphincter panaszok. Gyakori, hogy a sphincter hibák miatt a beteg proktológus szakorvos felkeresését teszi a komplikációkként jelentkező nodus haemorrhoidalis (aranyér) okán. Igázából nem kell pánikolni, de ajánlatos szakorvos véleményének kikérése, ha gyakorta érzünk görcsölő érzést a gyomrunkban hányás után.

2010. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Doki66, de egészséges embernél megtörténik ez?
2010. okt. 3. 16:12
 4/9 Zsozeff válasza:
44%
Sziasztok! Én alá tudom támasztani a doki66 által írtakat, mert velem már megtörtént! Hányás után mindig görcsölt a gyomrom akárhányszor kidobtam a taccsot. Nagyon megijedtem, mert már az egyik haverommal is ez volt, ezért én is orvoshoz fordultam. De mint utólag kiderült, már az aranyerem előrehaladott volt és csak műtéti úton tudták megoldani a helyzetet. Elég fura volt, mert addig nem is gondoltam, hogy nekem aranyerem van. Én javaslom, hogy bárki, aki ilyet tapasztal, az menjen és nézesse meg magát. Egyszer ki lehet bírni!
2010. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Doki66 válasza:
44%
Kedves Kérdező! Természetesen igen! A probléma akkor kezdődik, amikor a gastro-eosophagealis sphincter defektusa miatt a levegő rectumon való beáramlása megszűnik. Ha hasonlót tapasztal, vagy ahogy említettem, rendszeres görcsöt hányás után, akkor azt tanácsolom, keressen fel egy szakorvost, aki egy egyszerű rectalis digitalis vizsgálattal meg tudja állapítani hogy probléma van-e!
2010. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint a legendák igaznak bizonyultak:)
2010. okt. 3. 18:38
 7/9 hmiklos válasza:

Üdv!

Horváth Miklós vagyok, sebész szakorvos, igaz még csak 8 éve. Nagyon gyakori az nodus haemorrhoidalis miatti műtéti beavatkozás kórházunkban. És ezek legalább 3/4-e megelőzhető lenne ha ilyen problémákkal a betegek már első megjelenéskor proctológushoz fordulnának. Kellemetlen kicsit, de elkerülhető vele a szövődményes és életet megkeserítő aranyér és annak műtéti megoldása. Ez egy könnyen kezelhető sphincter-rendellenességből ered amit ha időben diagnosztizálnak pár heti szimpatomimetikus farmakoterápiával rendbehozható, viszont ha nem indul el a diagnosztika időben ezt is műtétileg szokás megoldani az aranyeres komplikáció jelenléte mellet is.

Ajánlatom: szakorvos felkeresése mielőbb.


Dr. H. Miklós, sebész szakorvos

2010. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hmiklos válasza:
:-)
2010. okt. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Doki66 válasza:
Seggen való levegőbeáramlás másik tünete, hogy hajlamosak vagyunk annyit inni, mint egy disznó, háromszor teleokádni a vécét, és a haveroknak a pofájába hazudni:).
2010. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!