Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívrohamom volt a hétvégén...

Szívrohamom volt a hétvégén azóta néha néha szorít a szívem...?

Figyelt kérdés

Ha sikerül megnyugodnom utánna jobb de ez beletelik olyan fél vagy egy órába is míg megnyugszom

Kellene segítsêg abban hogy gyorsabban megnyugtassam a szívem

Nem iszok nem dohányzok


21 f



2023. jan. 19. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha szívrohamod lett volna a hétvégén, a kórházban feküdnél. Csak szimplán hülye vagy.
2023. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is inkább pánik roham. Érdemes azzal is inkább szakemberhez fordulni.
2023. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy nem volt szívrohamod. Akkor valóban kórházban lennél, mert ez nem vicc, alapvizsgálat közé tartozik ilyenkor EKG.

Pulzusod mennyi?

Egyébként meg sokan nem tudják, de egyszerű refluxtól is érezhet az ember szúró fájdalmat a mellkasában.

Illetve ortopédiai probléma is okozhatja, pl. a gerinced, ami előre sugárzik ki.

21 évesen nem hiszem, hogy mindjárt ennyire drasztikus dologra kell gondolni, mint pl. a szívroham. Ha továbbra is fent áll a panasz tartósan, akkor keresd fel a házi orvosod és mond el neki a dolgokat és ha ő úgy ítéli meg, akkor elfog küldeni a megfelelő szakrendelésre .

2023. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Csak szólok, ha szívrohamod lett volna, akkor ott döglesz meg orvosi ellátás nélkül, és még most is kórházban feküdnél.


Menj inkább, és kérj tanácsot a háziorvostól, ő majd a tünetek alapján elküld kardiológiára, ortopédiára, bájitaltanra, vagy a bús picsába.

2023. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Hogy mi a pontos neve ennek, azt nem tudom, nem jut eszembe, de apámnak kétszer is úgy volt szívrohama, hogy nem vette észre, hogy szívroham. Azonban ez ritka, nem gyakori jelenség, a te szövegedből meg úgy vélem, nem erről van szó, inkább pánikrohamszerű.
2023. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég szomorú valóban, ahogy a hozzászólásokat is elnézem, hogy 21 évesen ilyen szinten nem vagy tisztában a dolgokkal. Ehhez nem kell egészségügyi végzettség, vagy orvosi egyetem, elég szimplán laikus embernek lenni és látod az összes hozzászólás azt mondja biztos nem volt szívinfarktusod.

Egyszerűen nem is tudom megérteni, hogy honnan jutnak ilyen eszedbe.

2023. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Voltam kórházban megcsinálták az ekg-t

A tünetek teljesen megegyeztek a szívroham tüneteivel

Magas szívverés, légszomj (nagyon nehezen kaptam levegőt), hideg veríjték, émelygés, szorító érzés a szvnél, remegés, gyengeség

A kórházba ahogy beértünk mindjárt csináltág az ekg-t

Az orvos átnézte utánna csak annyit mondott hogy csak megijedtemm

Arra nem tudott már válaszolni hogy mitől ijdehettem meg amikor lefekvéshez készültem

Ott voltam a kórházban pár órát küldtek ide oda vizsgálatokra.

Ez este történt

Aznap reggel viszont reggeli után megettem egy almát és elkezdtem fulldokolni tőle (nem nyeltem félre) akkor is bementünk a kórházba mérgezéses tünetekkel akkor mindjárt kaptam valami inekcijót utánna enyhültek a tünetek

az ápoló nő mondta hogy az almában való vegyszerek tehetnek erről

a doktor viszont nem értette ez hogy lehetséges mert ő ilyennel még nem talákozott ( fiatal orvosok) kaptam utánna infúziót

Egy doktonő megállapította hogy allergiás vagyok valamelyik vegyszerre amivel befújták az almát


Na kb eggyi

De a kédés továbbra is az hogy hogyan tudok megnyugodni vagy nyugton maradni

2023. jan. 19. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Tehát nem volt szívrohamod, csak pánikrohamod. Kétszer.

Talán ha pszichológushoz mennél...

2023. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha ez mind megtörtént, ez egyértelműen pánik roham volt. Hiszen oké, hogy bent voltál az SBO-n, de megmondta a doki, hogy nem szívinfarktus.

Én a helyedben az ambuláns lappal, amit kaptál felkeresném a házi orvost, hogy olvassa el, hogy mi történt veled a hétvégén és ha úgy ítéli meg, akkor

elfog küldeni a területileg illetékes pszichiátriára.

A kérdésedre a válasz pedig az, hogy tereled a figyelmedet, ne kattogj ezen, ne pánikolj, mert újra megfog ismétlődni, ami a hétvégén.

2023. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A pánikroham teljesen más tünetekkel jár nézz má utánna
2023. jan. 19. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!