Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Többi lent

Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Jó ideje (több mint fél év) a lábujjkörmeim elég furcsák. Eleinte ilyen törmelékes anyag volt alattuk aminek semmi szaga nem volt ìgy nem foglalkoztam vele. Az utóbbi időben azonban ez a törmelékes anyag már büdös illetve az egyik nagylábujjkörmöm enyhén elkezdett sárgulni és néztem hogy már nem is csak a nagylábujjaim furcsák de már a kisebbek is kezdenek elszineződni. Április végére kaptam időpontot konkrétan a bőrgyógyásztól és nagyon félek hogy addig ez rengeteget fog rosszabodni :,,,(. Kentem rá teafaolajat és konkrétan olyan szinten besárgította a körmeimet hogy egyszerűen undorítóan néznek ki így azt elengedtem és utána ecettel próbálkoztam hogy áztatom benne a lábam de attól még kiszáradt a bőr a lábamon teljesen. Most úgy próbálom hogy ecetet maga a lábkörmöm alá teszek úgymond hát fültisztìtóval. Nem tudom hogy képet hogy tudnék mutatni. Nem tudom hogy valakinek volt e hasonló de valami vény nélkül kapható körömlakk nincs ami jó erre? Nem teljesen olyan csúnya az egész körmök hanem inkább a végeik csúnyák főleg miután beívódott a teafaolaj.

Amivel a legjobban lehet jellemezni a körmöket hogy a végénél van ez a morzsalékos rész amit gyakorlatilag mindennap ki lehet kaparni alóla. És ilyen fehér csík van a körmeim alatt. Ez a két nagylábujkörmömre vonatkozik.



#körömgomba #Körömgomba elleni szer #Fehér morzsalék
2023. jan. 19. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Általános kivizsgálást kérhetsz a háziorvostól.

Cseréld le a zoknijaidat pamutra, a cipőidet szellőzőre. A gumicsizma termozoknival nem jó megoldás. Amikor csak lehet, jól szellőző lábbeli legyen rajtad.

A bőrödre és a körmödre se kenj semmit, amit nem az orvos vagy a gyógyszerész mond. Általános napi tisztálkodás, körömkefe mehet.

2023. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínű köröm gomba lesz. Patikába vény nélkül lehet kapni rá ecsetelőt.
2023. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Körömgomba.

Bőrgyógyászatra nem kell háziorvosi beutaló.

Nekem az orvos recept nélkül kapható lakkot javasolt, előtte le kell csiszolni a körmöt.

2023. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van sok ecsetelő a drogériákban,de kb semmit nem érnek. Teafaolaj,almaecet úgy hallottam jó. Patikustól kérj tanácsot. Valami erős cucc kell ide.

Valószínűleg gyógyszeres kezelés is lesz . Reszeld le a porhanyós részt,fertőtleníts. Kitartást! Nagyon nehéz megszabadulni tőle. Kezeld amíg teljesen le nem nő a csúnya rész és még aztán is.

Az 1es leírta a többit.

2023. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan tisztában vagy vele, hogy gomba. Akkor mért kérdezed csodálkozva, hogy vajon mi lehet ez? Több mint 3 hónapra adnak időpontot bőrgyógyászatra? Ez állami vagy magán? Akkor menjél magánhoz. De próbálkozhatsz orvos nélkül a körömből a beteg részt áztatás után levágni vagy gyógypedikűrössel levágatni, és például Lamisil krémmel naponta kétszer kenni több hónapig, de létezik recept nélküli körömlakk is. Mást a bőrgyógyász se tudna adni, kivéve ha ettől meg se mozdul, mert akkor tablettát ír fel, de az májkárosító.
2023. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már bocsi 5ős ,de ott a téma, hogy körömgomba.
2023. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért mondom, hogy tisztában van vele, miközben a szövegben csak furcsának nevezi, meg szépen körülírja.
2023. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Körömlevétel.
2023. febr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!