Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőttként éjszakai bevizelés?

Felnőttként éjszakai bevizelés?

Figyelt kérdés

Elég ciki erről írni, szóval kérlek, ne gúnyolódjatok. :(


Nem inkontinencia vagy ilyesmi (legalábbis szerintem nem), alapból napközben nincs gondom a vizelettartással.

Viszont újabban sokszor kapom magam azon éjszaka, hogy nem ébredek fel időben.

Általában azért nem vizelek be, csak ilyen nagyon utolsó pillanatban ébreszt az inger - szóval hogy már nagyon kell szaladni, és szinte már magától indul meg, mire kiérek a wc-re.


Viszont az elmúlt pár hónapban ez már a harmadik eset, hogy túl későn ébredek fel. :( Tudjátok, azok a tipikus vécézős álmok, mint gyerekként...

Mikor megindul, akkor felriadok, de hát addigra már mindegy. Ma is erre riadtam fel, azt hittem, még időben, egy pár cseppet éreztem... aztán mikor keltem fel, hogy menjek mosdóba, akkor néztem, hogy fenéknyi folt van alattam, mégse pár csepp. :(


Mi a fenét lehetne ezzel kezdeni? Borzasztó kellemetlen, páromnak bevallani se merem, annyira undinak érzem magam.


2023. jan. 20. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nő vagy? Lehet felfáztál. Sajnos én is jártam így, az első csak kínos volt, másodjára már elástam volna magam :( míg nem jutsz el dokihoz, este már ne igyál semmit, és pisilj lefekvés előtt, hátha az segít.
2023. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, lány/nő vagy...

Mennyi idős van?


Lehet, esetleg sok a szorongás az életedben. Lehet, hogy valamilyen gyógyszer mellékhatása ez? Esetleg azt álmodtad, hogy a wc-n ülsz...

2023. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg kiírhattad volna a nemedet és a korodat... bár a stílusból nekem az jön le, hogy nő vagy. Már csak a kor a kérdés :)

a menopauza egyik tünete is lehet, az a jó hír viszont, hogy ha az, akkor el fog múlni...

Nekem is volt ilyen (N50), tökmindegy, hogy ittam lefekvés előtt vagy nem. Én azt csináltam, hogy az ébresztőt beállítottam hajnal 2-3-ra, és kimentem vécére.

Nem volt jó, de ÚGYIS fel kellett volna kelnem, így legalább "szárazon" keltem.

Ez kb. 1 évig tartott. Semmi szervi bajom nem volt. Azóta elmúlt.

2023. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, igen, bocsánat. 33 éves, szóval a menopauza még elvben odébb van. :(

Lefekvés előtt mindig elmegyek mosdóba.

2023. jan. 20. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem kezdd azzal, h elmondod az egészet a nőgyógyászodnak.

Addig is, még ha nem is menopauza, állítsd be az ébresztőt éjjel, ha van olyan időpont, amikor fel szoktál kb riadni, akkor arra, ha nem, akkor 2-3 óra környékére... de ez csak tüneti kezelés.

2023. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!