Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az autizmus egyik...

Szerintetek az autizmus egyik intőjele a túlzott csiklandósságnak vagy ez inkább mással függ össze?

Figyelt kérdés

Egy ideje már foglalkozok az autizmus témával, de nemrég ésszrevettem magamon hogy már egészen gyerekkorom óta EXTRÉM fokon érzékeny vagyok az testemhez való érintkezésnél, de ez főleg a csiklandósságra vonatkozik, pls képtelen vagyok bármiféle kellemetlen érzés nékül a kardinológusnál hatékonyan megvizsgáltatni magam, már teljesen belevagyok ebbe bolondulva hogy rettegek még az alapvető dolgokba is belekezdeni mert aggódom hogy valamilyen idegrendszeri fogyatékos vagyok.

A neten még konkrétan nem tanáltam a csiklandósság és az autizmus között kapcsolatot, de én lauikusként azt mondanám lehet ezek közt kapcsolat mivel úgytudom az autizmushoz hozzátartoznak olyan tünetek mint az szenzoros érzékenység stb.

Pls értelmes válaszokat kérek!


2023. jan. 21. 17:20
 1/4 anonim válasza:
100%
Egy "tünet" önmagában sosem elég erős gyanú. Más autizmusra utaló viselkedéseket is mutatsz? Mert ennyitől önmagában még nem leszel a spektrumon
2023. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pl. Szociális fóbiám van, nehezen alakitok ki rutinokat úgy az adott ideig betartsam őket, nincsennek barátaim, "depressziós" vagyok, nehezen komunikálok a szavakkal, viszont nem értelmezem őket szó szerint pl. Egy időben figyelgettem az "autista vagyok" nevű csatit ahol ezzel kapcsolatban beszéltek hogy minden mondatot szó szerint értenek mint ; álatorvos- Álat Orvos és egyebek.

Mások szerint nem látni rajtam a bennem levő feszültséget amit ezek szerint ügyesen eltudok rejteni.

Aztán érzelmileg egy eléggé zárkózott ember vagyok sajnos, félek az intimitástól, de ugyanakkor már jól esne, ebbe beletartozik az ölelés is amit nemis tudom pontosan mikor kaphattam utójára, de úgy emlékszem nem váltott ki bennem egy autistára jellemző "undor" vagy kellemetlen érzést, ezen kívül képes vagyok sírni sőt akár egy szomorú zenén is sokszor elsírom magam.

Amikor elolvastam a válaszod kissé megzavarodtam hogy hogyan is kezdjem mivel valószinű ez nem az összes tünet amiket ide leírtam ezek olyan főbb jelemzők rám.

2023. jan. 21. 19:04
 3/4 anonim válasza:

Az öndiagnosztizálás nem feltétlenül jó ötlet. Az ember sokmindent belemagyarázhat, úgy gondolom. Ha belegondolsz, egy nem autista személy is elrejtheti az érzekmeit, és egy autista is sírhat bánatában.

Azok alapján, amiket leírtál, én nem gondolnám, hogy autizmussal élő lennél, markánsabb tüneteket nem említettél, bár persze enyhén is lehetsz érintett, ki tudja.

Ha sokat foglalkoztat a gondolat, esetleg kitölthetsz egy online tesztet, több is elérhető, amivel csekkolhatod, van e "okod aggodalomra". Vannak 10 kérdésesek, de akár jóval hosszabbak is.

Ha úgy van, akkor akár elmehetsz kivizsgálásra is, bármilyen életkorban megvizsgálnak, sosem késő.

2023. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok ilyen kutatásról amiben az autizmus és csiklandósság kapcsolatát vizsgálták volna. Javasolhatnánk gyógypedagógus hallgatóknak szakdolgozati témaként ;)


Olyan szempontból el tudom képzelni hogy összefügghet mint szenzoros érzékenység.


Tehát akkor abba is érdemes belegondolni hogy van-e más szenzoros érzékenységed például érintésre, éles fényekre, hangos háttérzajra, ruhák címkéjére.


--

Még néhány megjegyzés:


"minden mondatot szó szerint értenek mint ; álatorvos- Álat Orvos és egyebek."

-- Ez így túlzás. A dolgok szó szerint értése lehet enyhébb is akár olyan hogy egy ironikus vagy szarkasztikus megjegyzést tovább tart megérteni mint a többieknek. (ez most saját életemből vett példa)


"képes vagyok sírni sőt akár egy szomorú zenén is sokszor elsírom magam"

-- Ezt úgy írod mintha az autizmus azt jelentené hogy az ember nem tud sírni? Tudtommal nincs ilyen összefüggés, konkrétan tudok jócskán ellenpéldát. (szintén saját példám alapján is)



"nem váltott ki bennem egy autistára jellemző "undor" vagy kellemetlen érzést"

-- Ez szintén nem feltétlenül kell hogy így legyen.

2023. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!