Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek enyhén autista ha 17...

Lehetek enyhén autista ha 17 év alatt senki se vette észre,csak én gondolom hogy valami nem okés velem?

Figyelt kérdés

Létezik hogy ennyi idő alatt senki nem vette észre?

Igazából nem is tudom hol kezdjem,szeretem ha minden úgy megy mint ahogy mindig és kikészülök a változástól.beilleszkedni képtelen vagyok.Nincs kb semennyire mimikám(ezt említették,en nem is tudtam) nagyon félek az emberektől,ha hozzámérnek stb.alig vannak barátaim is (2) mert nem tudnak nagyon megérteni,szívesebben maradok egyedül.nagyon félek a hangos zajoktol,dolgoktol.és a hangosabb embereket kerülöm:)

Lehetséges ez?



2022. febr. 7. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
keress fel egy pszichiátert/pszichológust, ő majd meg tudja mondani hogy mi lehet a bajod
2022. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem csak introvertáltabb személyiséged van. (NEM gátlásos, hanem introvertált, az más!)
2022. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
elkepzelheto de biztosat a pszichologus tud mondani
2022. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz. Én 33 évesen tudtam meg, hogy autista vagyok. És nem én vagyok az egyetlen. Már az orvosok előtt rájöttem, egyértelmű volt. Őket, illetve a pedagógusaimat minősíti az eset.

Nekem is sokszor mondták, hogy csak introvertált, depis, esetleg szociális fóbiás vagyok, de nem erről volt szó. Nem szabad ráhagyni másokra ! Rengeteg autista a félrediagnosztizálás miatt kap későn segítséget. Az ép értelmű autista nők vannak a legrosszabb helyzetben, mert még mindig ott tart némely “szakember”, hogy lány nem lehet autista.


Én a helyedben a körzeted pszichiátriai osztályának szavára sem nagyon adnék. Szerencse kérdése mennyire értenek ott a hozzánk hasonlókhoz. 30-40 éve diplomázott, begyöpösödött agyturkász nem fogja tudni 20 perc alatt biztosra eldönteni. Inkább az Autizmus Alapítvány javaslom, esetleg a SOTE Pszichiátriát.

2022. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Ja és ne hallgass az előző válaszolókra. Nagyon kompetensek lehetnek a témában, ha pszichológust javasolnak autizmus diagnosztikára
2022. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!