Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek a hozzátartozója...

Akinek a hozzátartozója alkohol okozta májzsugorban szenvedett, milyen végkifejlet következett be, illetve hol(kórház, intézet, otthon)?

Figyelt kérdés
Édesanyám aethyles májchirrosisban szenved több mint 10 éve amihez már társult portalis encephalopathia, illetve hepathorenalis szindróma. ezek után sem vetette meg az alkoholt és még mindig köztünk van csodával határos módon. Mondjuk most minden egyszerre beüt i látszik. jelenleg kriminális állapotban van. egyik nap teljesen jól és önellátó másnap édesapám általi ellátásra szorul, mivel menni sem tud. Kórház nem veszi be mivel mindig az a magyarázat, hogy ezzel már nem tudnak mit tenni, végstádium. már két éve ezt hallgatjuk. nem tudom meddig kell még elviselni ezt a borzasztó állapotot és mire kell még számítani. Jelenleg a gyógyszereket is össze-vissza szedi. Beszéde teljesen elkent, mozgása lassú. De nem sárga, nincs hasvizkór (korábban volt az is csapolták is). Aki végig csinálta már sajnos ezt, az leírná, h mire kell számítani? Tudjuk h halál a vége, de meg mennyire kerülhet rossz állapotba, amit nekünk kell gondozni? köszönöm

#májzsugor #cirrozis
2023. jan. 25. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Általában hamar vége , az anyud esetében ugy latszik a jó Isten akar adni meg egy kis időt.

Nem tudnini mennyit , hasznaljatok ki az együtt töltött időt amig lehet!

2023. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem inna sokat segítene, akár éveket is!
2023. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Üdv

Édesanyám szervezete nem rég adta fel a szolgálatot 60 évesen, 20 éve ivott és dohányzott is mellé, de töményebben 8 éve.

Láz, köhögés, gyengeség, fogyás (azelőtt is csont és bőr volt), szapora légzés az utolsó 1-2 napjában, folyamatos hasmenések (hasnyálmirigy és hashártya gyulladása miatt), sárga szemek és persze a tagadás, ő köszöni, jól van/volt. Délelőtt is még ellenkezett, nem kért segítséget, nem kérte a mentőket, pedig már csúszott-mászott szinte. Este pedig úgy találtam rá a földön fekve megmeredve. Valaki ott fenn úgy akarta, hogy ne szenvedjen tovább. Ha nem lett volna a hasnyálmirigy és hashártya gyulladása és megmentették volna a leálló szívét, az utolsó időszak kínok kínja lett volna mind neki, mind a családtagoknak, mert már annyira tönkre volt menve a mája. Semmi esélye nem maradt volna, legalább már 1 évvel ezelőtt abba kellett volna hagynia teljesen az ivást.

Szóval így járt mindenki a legjobban, leginkább édesanyám.

Erőt és kitartást kívánok neked, remélem nem szenved sokat édesanyád. Az enyém már nem.

2023. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi most épp a kínok kínját éljük sajnos. Gyakorlatilag segítség nélkül életképtelen, de kötekedni van ereje. Se nem sárga se nem vizes. Igazából csak csodálkozni tudunk, h hogy bírja a szervezete. Nagyon vékony, de dohányozni még tud. Ha elviszi a mentő mert nem lehet felébreszteni, haza is adjak h nem tudnak már mit tenni vele. Két hónapja ez megy. súlyosan vérszegény, cukorbeteg is. Borzalom.
2023. jan. 27. 10:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom rengeteget iszik ,és nem sört ivott világéletében :/..sajnálom.
2023. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nemrég vesztettem el a társam. Február 8án ebben a betegségben.

Nagyon nehéz. Én végig mellette voltam, csont és bőr volt már a végén, lesoványodott, fel volt vizesedve a hasa, végtagjai ödémásak voltak.Senkinek nem kívánom hogy ilyen szenvedésen menjen keresztül. Ő is alkohol okozta májcirrózisban halt meg, amikor letette az italt, már késő volt, mert addigra kialakult a hasvíz is

febr. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jajj de borzalmas, nagyon sajnálom #6#

Hány éves volt?

febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen. 68 éves volt, február 8-án meghalt a debreceni klinikán sajnos
márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2017ben letette az italt és a cigit. De akkor is már késő volt. Akkor lecsapoltak tőle 30 liter folyadékot, utána kicsit jobban lett.. gyógytorna,rehab miatt, aztán 2020ban egész nyáron bent feküdt a klinikán, két húgyúti fertőzése lett. .tavaly vérszékelés szövődmény alakult ki, kapott TIPSET is amivel csak a gond volt, mindig elzáródott.. december közepén egy TIPS revízióra kellett mennie de sajnos fertőzést is kapott aztán és február 8-án meghalt.


6os voltam

márc. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz de neki már megváltás volt a halál a sok szenvedés miatt..én végig mellette voltam, az utolsó napokban már egyedül megfordulni se tudott az ágyban..minden mozdulatánál segíteni kellett
márc. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!