Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rémálmok esetében normális a...

Rémálmok esetében normális a nagyon intenzív szívverés?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, úgy havonta 1-2 alkalommal vannak rémálmaim, mindig változó, általában nem egy konkrét dolog miatt (tehát nincs traumám ami mindig visszatér)

Ilyenkor mindig arra kelek fel, hogy kalapál a szívem, de nagyon intenzíven, és gyakran levegőt sem kapok, nyilván azért, hogy felébredjek.Sőt azt is mondanám, hogy szúró érzést érzek a szívemtől, inkább ez az igazán félelmetes.

Néha a víz is lever, és aztán pár perc múlva csillapodik, de van hogy fel is kell ülnöm.

Korábban rémálmok esetében sem volt ennyire intenzív a szívverésem, szóval nyilván mindenkinél ez természetes reakció, de mondjuk 10 éve nem így éltem meg ezeket, csak simán felkeltem, és örültem hogy csak álom volt.

Most viszont minden rémálom után egy pánikhoz hasonló érzés fog el.


4-5 éve voltam kifejezetten szívvizsgálaton, azt mondták, hogy tökéletes, nincs baj.

Pár hónapja pedig műtétem is volt, és akkor is csak annyit kérdeztek, hogy "élsportoló" vagyok e mert nagyon szép a szívem.

Volt a családban szívbetegség, de inkább időskor miatt, illetve anyai részről volt aki infraktusban halt meg 50 körül.


Igazából nem félek tőle, hogy baja van a szívemnek, inkább csak azért a kérdés, mert ahogy telnek az évek egyre intenzívebb a hatás egy rémálom után, és nem tudom, hogy ennek célszerű lenne utánajárni?


2023. jan. 26. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális egyébként, de megnézetheted magad, ha aggaszt.
2023. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van ilyen, ha túlzottan betakarózom. Mert akkor kimelegszem izzadok mint állat és persze észreveszem, hogy erősen dobog a szívem.
2023. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alvás előtt igyál nyugtató teakeveréket, az segít. Galagonya tea is jó
2023. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!