Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hihetetlenül felgyorsult...

Hihetetlenül felgyorsult szívverés pillanatok alatt?

Figyelt kérdés
Kb. két héttel ezelőtt testnevelés órám volt, egy focimeccs után a kispadon ültem. Egy pillanatra felálltam, de aztán valami eszembe jutott, és rögtön visszaültem. Ekkor éreztem egy furcsa félreverést a szívemnél, és ezután szorított a mellkasom, és hihetetlenül felgyorsult a szívverésem, de nem egy sima sportolás utáni szívverés, hanem annál egy 2x gyorsabb, abnormális sebességgel. Rögtön éreztem hogy baj van, és ki is kéredzkedtem az öltözőbe, ahol egy kis ivás után rögtön jobb lett. Előtte és azóta semmi ilyet nem tapasztaltam, de rettegek hogy újra megtörténik. Nem vagyok stresszes, nincs magas vérnyomásom, és addig a napig abban a tudatban éltem hogy semmi szervi bajom sincsen. Viszont azóta gondolkodok mitől volt ez, pánikrohamra gondoltam, de fájdalmat nem igazán éreztem, csak egy fojtogató érzést, illetve nem tartott nagyon sokáig. Valakinek ötlet hogy esetleg mi lehetett ez?

2022. okt. 27. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb a pánikroham, mint hogy szervi bajod lenne, de ha újra előfordul, lehet nem árt a kivizsgálás.

Én magam is sokáig küzdöttem pánikbetegséggel, nálam például ez a hirtelen nagyon szapora szívverés akkor jelentkezett, amikor észleltem magamon valamilyen szerintem "abnormális" tünetet (jelen esetben ez nálad ugye az, hogy félrevert a szíved), amitől hirtelen megijedtem és elöntött a pánik, aztán ahogy elkezdtem figyelni a szívverésem, úgy lett egye rosszabb. Ha legközelebb megtörténik, próbálj nyugodt maradni, figyelj a légzésedre, végezz izomlazító gyakorlatokat, hogy ne tudjon eluralkodni rajtad a pánik! :)

2022. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!