Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó és gyors házi módszer ha...

Jó és gyors házi módszer ha erőlködnünk és nyomnunk kell vécézés közben?

Figyelt kérdés

Több, mint egy napja érzem, hogy nagyon kell, de nem tudom kinyomni.

Nagyon fáj, ahogy erőlködöm és nem akar sikerülni.


2 hónapja végbélrepedésem is volt, ugyanez volt, hogy alig tudtam kinyomni és mikor végre-végül sikerült, nagyon véres lett és utána 2 hétig gyógyult a seb. Borzasztó kellemetlen volt! Viszketett, szúrt, és hetekig nagyon fájt a vécézés úgy is hogy már nem kellett nyomni.


Nagyon sok vizet iszom, napi minimum 2 litert.

Sok zöldséget, gyököcsöt fogyasztok (naponta alma, narancs, répa, saláta, olívabogyó)


2023. jan. 29. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
kamillatea
2023. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőlködni. A sok erőlködéstől aranyered is lehet, ami a későbbikben nem csak rossz lesz, de orvosi segítséget is igénybe kell venned.


Első körbe ( ha ennyire kemény a székleted ), próbálkozz glicerines kúppal, az nem hajt meg, viszont lazítja és könnyebbé teszi azt, hogy kijöjjön.


Mindenesetre nem szabad erőlködni! Azzal csak ártasz!

2023. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg valami rostital segíthet, pl ilyesmiből napi 1-2:

[link]

2023. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cubina ***** válasza:

Ha minden nap megeszel egy banánt, az helyreteszi a székletet, akár szorulásod, akár hasmenésed van. Én egy teljes méheltávolítás műtét után kínlódtam hónapokig, a végén aranyerem lett, nagyon szenvedtem, csípett, fájt, vérzett.

Akkor olvastam a banánról, ami 2 nap fogyasztás után helyrerakott, nem hittem volna, hogy ilyen egyszerűen megoldható a problémám.

Turmixként is fogyaszthatod, vaníliás szójatejjel mixelve is rettentő finom, más gyümölcsökkel is keverve, vagy simán magában megéve is tökéletes. Rengeteg pozitív hatása van a szervezetre nézve, szóval akkor is érdemes naponta fogyasztani, ha nincs az embernek semmi baja. Új vizsgálatok mutatják hogy cukorbetegek is nyugodtan fogyaszthatják (napi 1 darabot), nem ugrasztja ki a cukorszintet, magamon is tapasztalom.

2023. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!