Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kardiológián mit csinálnak?

Kardiológián mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Nem rég felmerült az, hogy az eléggé magas pulzusszámom miatt meg kéne látogatnom egy kardiológust(bocsi, ha nem így kell írni). Az lenne a kérdésem, h ilyenkor mit csinálnak velem, mi történik. Illetve, hogy ingyenes lenne e, vagy ha nem, mennyibe kerülne.

2023. jan. 29. 22:56
 1/3 Csabi34 ***** válasza:
81%
Először a háziorvosodhoz kell menned, ő végzi el az elsődleges vizsgálatokat, pl. vérnyomás és pulzusmérés, EKG, esetleg vérvétel. Többnyire ingyenes az állami egészségügy, ha fiatalkorú vagy, vagy fizetve van a társadalombiztosításod. A magas pulzusszámot sok minden okozhatja, pl. stress, szorongás, láz, pajzsmirigybetegség, dehidratáció, vérszegénység, esetleg szívbetegség, szívritmuszavar stb. Szükség esetén a háziorvos beutalhat kardiológiára további vizsgálatok céljából.
2023. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos tud beutalót adni a kórházba,akkor nem kell fizetni, magán úton fizetős. EKG-t csinál,terheléses vizsgálatokat is végezhet, meg kikérdez,van-e állandó gyógyszer vagy betegség.
2023. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én épp ez okból mentem nemrég magénrendelésre. Nálam az volt, hogy megnézték a vérkép eredményem, amiben pajzsmirigyet is vizsgáltak, rendben volt.

Utána vérnyomásmérés, majd EKG. ez semmi vészes dolog, felülről levetkőzöl, rád tesznek pár tappancsot és csak fekszel.

Útána én ultrahangot is kértem, mivel ezzel lehet a legeredményesebben kimutatni, ha van valami szervi gond. Ez se kellemetlen abszolút, ugyanúgy fekszel, bekenik a bal melled zselével és megnézi a monitoron mit lát. Ennyi.

Nekem semmi szervi okot nem láttak, ott is gyors volt mert izgultam, mint a barom :D de ezt figyelembe veszik, ha otthon nem gyors annyira mint ott.

Így feltehetően nekem idegi eredetű, stressztől magasabb néha, valamit mert nem iszom elég folyadékot.. Ha te sem iszol meg min. másfél litert egy nap, simán lehet attól gyorsabb. Azt mondta nekem a doki, hogy egy nagy pohár víz elfogyasztása 10 perc alatt 5-10 értékkel leviszi a pulzust.

2023. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!