Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ízületek roppanása ellen mit...

Ízületek roppanása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A csípőm, meg a hátam különböző pontjai nagyon be tudnak állni. Kiroppanás után picit megkönnyebbül az adott terület, de újra előjön a probléma. Nem tudom, mit csináljak, hogy huzamosabb ideig ne legyen vele gondom. A fürdősó kezdetben segített, a melegvízben kiroppant, aminek ki kellett és akkor napokra, hetekre jó lett. De már kevés ez is. Az izomlazító krémekkel sem vagyok előrébb. Valamilyen sport, torna segíthet?
2023. febr. 1. 09:13
 1/1 Csabi34 ***** válasza:

Az alábbiakat javasolnám:


Fizikoterápia: A fizikoterapeuta által ajánlott gyakorlatok segíthetnek az ízületi fájdalom csökkentésében.


Mozgás: Az egészséges mozgásformák, például a séta, az úszás vagy a kerékpározás, javíthatják az ízületi mobilitást és csökkenthetik a roppanás esélyét.


Masszázs: A gyógymasszázs javíthatja a vérkeringést és a nyirokkeringést az ízületek körül, ami csökkentheti a fájdalmat.


Életmódbeli változtatások: Az egészséges étrend, a testsúlycsökkentés és a megfelelő pihenés javíthatják az ízületek egészséget.


Gyógyszeres kezelés: Az orvos által ajánlott gyulladáscsökkentők vagy fájdalomcsillapítók segíthetnek az ízületi fájdalom csökkentésében.


Ezenkívül ajánlott a mozgásterápia vagy a jóga. A kezelési lehetőségek függnek a konkrét esettől, így a legjobb, ha orvosoddal együtt beszéled meg a megfelelő módszert.

2023. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!