Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Soká jutok orvoshoz. Lyme-kór...

Soká jutok orvoshoz. Lyme-kór Western cucc neg, Elisa IgG neg, de IgM poz. Akkor most Lyme-os vagyok és kezelés kell?

Figyelt kérdés

Csak az érdekel röviden és tömören, hogy sportolhatok-e tovább, főleg a szabadban? A többi mellékesebb.



Pici korom óta fennálló gyengébb és fáradékony izmok, fáradt izom esetén enyhe izomfájdalom miatt vizsgálnak agyon, már nagyon unom és nagyon megbántam, hogy megemlítettem az orvosnak. Engem csak az érdekelt, szíveredetű-e, de mindenre vizsgál.


Jan 19-én volt a vérvétel, IgM pozitív.

Nem volt rajtam piros folt. Eleve aznap (szintén fentiek miatt) más orvos is vizsgált, majdnem teljesen meztelenül, nem beszélt piros foltról....


2023. febr. 10. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Sőt. Lyme betegeknek nagyon jót tesz a mozgás (a Borrelia anareob).

Folt nem mindig van, de ha pici korod óta van panasz akkor nem is lehet most foltod..

Nos nagy eséllyel ez egy álnegatív lelet, de minimális esélye van hogy Lyme.

Esetleg magánba a western-t meg lehet ismételni 6-12 hét múlva.

2023. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat* álpozitívat akartam írni
2023. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elisa IgM a pozitív.



Úgy tudom, az izomgyengeség csak az egyik tünete. Nekem ez voltaképpen csecsemőkorom óta áll fenn, nem kórosan, de nekem zavaróan, környezetemnek feltűnően.


Minden más izmokra vonatkozó vizsgálat negatív, ami nem is lep meg, mivel tényleg nem olyan vészes a jelenség.



3 hete semmilyen extra tünetem nem volt.


Gyógytornászom dícsér, futóedzőm dícsér, heti 40 km-eket futok mostmár, mellette úszom, erősítek.



Nem kizárt, hogy tényleg volt bennem kullancs, tudom, hogy ki tud jönni az észrevétlenül, több családtag is járt már így.

2023. febr. 10. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen tudom hogy az Elisa IgM a pozitív.

Akkor is a Western Blotot kell megismételni. Érzékenyebb.

Ha a Western Blot IgG pozitív vagy kétes lenne , esetleg negatív de ++/+/- + jelekkel egyes értékeknél, akkor lehet Lyme. Egyébként nem 100% hogy kimutatja. Sok az álnegativ eset

De sok az álpozitív is.

Tünetekkel együtt kell értelmezni.

Szerintem ez nem Lyme, de biztosra mondani ez alapján nem lehet.

2023. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A western az negatív.


Akkor mindenesetre arra számítsak, hogy azt megismétlik?

2023. febr. 10. 14:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha igazolják a Lymeot, mire számítsak?
2023. febr. 10. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikumra.
2023. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most sírógörcsöm van bevásárlóközpontban emiatt a Lyme-kór dolog miatt.


NAGYON nem bírom az antibiotikumokat, kettőre vagyok allergiás, egytől hánytam, persze étvágyat mind elveszi, hasmenést mind okoz.



Meddig, mennyire durva antibiotikumot kell majd szednem?

Zárt térben azért lehet sportolgatni vele?

Mit lehet tenni a fényérzékenységgel? (Családtagom szabad térbe se mehetett 2 hónapig a Lyme-kór antobiotikum miatt. Asszem reggelt meg a legfontosabbakra beöltözve, nyáron. Gondolom erre számítsak.)


Refluxos, magas koleszterines vagyok.


Ezekre miben hat az antibiotikum?


Mennyiben hat ki az életvitelre?



Ma is még 2 hónapig kell szedni, igaz?

2023. febr. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!