Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Számít az egészségemnek...

Számít az egészségemnek hogyha reggel 5 kor kelek és egész délelőtt nem eszek a suliban csak mikor hazaérek délután?

Figyelt kérdés
2023. febr. 10. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Számít, a gyomrod nem lesz később hálás érte.
2023. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem egészséges amit csinálsz.
2023. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A testnek rendszerersen be kell adagolni a tápanyagokat, a reggelivel a napi szükséglet 20-30%-át biztosítja az ember. Az éjszakai „éhezés” után a szervezetnek szüksége van energiára és alapvető tápanyagokra az induláshoz. Ezen felül segítheti a délelőtti fizikai és szellemi teljesítményt is. A reggelizés kihagyása továbbá hirtelen jelentkező étvágyhoz is vezethet a nap folyamán vagy késő este, ami sem emésztőrendszerünknek, sem egészséges testtömegünk megtartása szempontjából nem jó.
2023. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mégis mért csinálod? Semmi okod nincs rá! Totálisan kicsinálod a gyomrodat és az inzulin-vércukor háztartásodat. Mellesleg teljesíteni se tudsz az iskolában, mert az agynak kell a cukor.
2023. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Néha szoktam enni egy szendvicset vagy valami pogácsát, hasonlót, de nincs étvágyam suliban sosem. Lehet a szorongástól.


Egyébként ettől az "életmódtól" lehetséges hogy a végleges testmagasságom kisebb lesz mint lenne? Mondjuk 5-10 centivel?

2023. febr. 10. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát 5-10 centivel nem. Az alultápláltság okozhat fejlődésbeli visszamaradást, de ha a nap további részében beviszed a szükséges tápanyagokat, akkor nem leszel alultáplált.

A szorongás nem normális állapot, nem kell, hogy az iskola velejárója legyen. Ugyanolyan értékes ember vagy akkor is, ha nem csak ötöseid vannak. Anyukád maximalista, csak a tökéleteset értékeli?

Akkor is egyél magaddal vitt szendvicset, hozzá zöldséget, gyümölcsöt, ha nem kívánod. Evés közben jön meg az étvágy. Szoktasd rá magadat.

2023. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de hányingerem van mindig, nem jön meg az étvágyam közben sem.
2023. febr. 10. 17:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor szóljál anyukádnak, hogy keressen neked pszichológust! Ez így nem normális, és nem kell így maradnia. Mi miatt idegeskedsz? Otthon tudsz enni? Mióta van ez így?
2023. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hans Pötterman ***** válasza:
Így nyírtam ki én is a gyomrom,14-20 éves koromig kb reggeli nélkül. Refluxos voltam meg minden szar, ráadásul fejlődésben lévő szervezetet gátolja, sovány is voltam mint állat. úgy 21-22 évesen kezdtem el odafigyelni, amikor nem kívántam is lenyomtam egyre több kaját reggelente,most 26 vagyok,azt se tudom már mik azok a sav problémák, és normális testalkatom is lett közbe. Ne hagyd ezt elfajulni, nagyon egészségtelen rossz szokás tud lenni.
2023. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én már hétkor összeesnék, az is fix.
2023. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!