Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ceratosis Pilaris! Nektek...

Ceratosis Pilaris! Nektek enyhűlt magától vagy használtatok valamit rá? Ha igen akkor mit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ceratosis Pilarisom van amióta az eszemet tudom, gyerekkoromban elég csúnya volt az arcom miatta. Én úgy tudom, hogy ez sosem fog teljesen elmúlni hanem csak enyhűlni fog. Nemrég elmentem egy bőrgyógyászhoz aki a CeraVe termékcsaládból egy arcmosót és egy krémet ajánlott, illetve egy patikában kikeverhető krémet amellyel este lefekvés előtt kell bekennem az arcom majd reggel lemosnom a CeraVe arcmosóval és bekennem a krémmel, plusz heti 1-2 alkalommal arcradírozás. Szerencsére ez egy nagyon hatásos kombónak bizonyul csak az a problémám vele, hogy a patikai krémnek van egy nagyon erős hámlasztó hatása ami miatt nagyon sápadt vagyok és fehér az arcbőröm. Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen krémet használtok rá, ami hatásos és nem hámlaszt annyira? Vagy tudtok-e valamilyen természetes módszert amivel enyhűlni tud?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



#pattanás #arcbőr #grízes bőr #Ceratosis pilaris
2023. febr. 10. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy rutint kellene összeállítani. Reggel, este is tisztítani kell.
2023. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem csak a karomon, combomon és fenekemen van.


Ami nekem bevált:

1. Hámlasztás, mind fizikai, mind kèmiai.

2. Hidratàlàs


- Hámlasztó kesztyűvel - ilyen dörzsis mosdó kesztyű, fürdésnél átdörzsölni.

- Heti 1x szalicilsavas hámlasztás szérummal.

- Fürdés után az Eucerin Aquapore-val bekenni.


Használhatsz még tejsavas lemosót.


Télen amúgy rosszabb a helyzet, nyáron az UV sokat segít rajta.


Nézz körül a r/KeratosisPilaris sub-on a Redditen, ott talàlsz arcon lévő problémákróo is posztot. Nézegess YouTube videókat a témában, pl. Facial Keratosis Pilaris treatment.


Az arcon lehet egy kicsit más a kezelés.

Megkérdezhetem, hogy hogy hívják a patikai krémet?

2023. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyanez a problémám, keratosis pilaris van az arcomon.

Én is Cerave krémet és lemosót használok rá, ami sokat segített.

A patikai krémnek mi a neve, amit használsz?

2023. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magától nem fog elmúlni, kezelni kell. Hámlasztás, niacinamid, és megfelelő hidratálás.
2023. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves kérdező! Arcodon milyen formában jelentkezett? Kislányom arca sajnos elég csúnya lett, kis dudorok vannak rajta. Nem piros, nem is sárga, de sajnos én is erre gyanakszom. Mennyire lehet kordában tartani?
márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!