Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nagyon szőrös vagyok akkor...

Ha nagyon szőrös vagyok akkor az a magas tesztoszteron szint miatt van? És jó ha magas a tesztoszteron szintem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2010. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
17/F A lábam nagyon szőrös, főleg a belső combom.
2010. okt. 4. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiúknál a szőrösödés mértékét és helyét inkább genetikai tényezők befolyásolják, a tesztoszteron csak kisebb szerepet játszik. Vagyis, normál tesztoszteron szint mellett is nézhet ki valaki úgy, mint egy orángután.

De a gyér szőrzet férfiaknál viszont utalhat tesztoszteron hiányra.

Szóval, a tesztoszteron szintedre nem lehet semmilyen következtetést levonni.


A hormonszintek pedig akkor "jók", ha a referenciahatáron belül vannak, ha alatta vagy felette, akkor baj van. (Ha túl alacsony, akkor az adott hormont termelő endokrin szervet támadta meg valami pl. vírus vagy autoimmun folyamat; a túl magas hormonszintet pedig daganatok is okozhatják).

2010. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!