Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi lehet a nyelvemen?

Ez mi lehet a nyelvemen?

Figyelt kérdés
Kb egy hete kialakult valami repedés, olyan mint egy nagyon vékony vágás a nyelvemen (nyelv alsó részén, vagyis ha kinyitom a számat és a nyelvemet felemelem vagy hogy is fogalmazzak, azon a részen), ez függőlegesen megy lentről felfelé egészen a nyelvem "hegyéig"... Ez fáj is, enyhén, kb úgy mint amikor az ember ráharap a nyelvére és még fáj másod vagy harmad nap is, szóval nem nagyon fáj, de azért zavaró érzés... Elég sokat dohányzok, és anyám multnap rám ijjesztett, hogy ha így folytatom akkor szájrákom lesz... És most egy kicsit belém rakta ezt a parát... Gondoltam először, hogy lehet álmomban rá haraptak, de ez valószínűtlen, mert akkor gondolom vízszintesen lenne ez a vékony vágás, nem függőlegesen, és nem olyan repedés mint amilyen a nyelv felső részén szokott kialakulni dehidratácio miatt, hanem ez nagyon vékony, hosszú eleven, függőleges vágás féleség, esetleg a cigi füst miatt megrepedt, vagy egyáltalán mi akar ez lenni? Remélem nem szájrák előjele..valami tipp? 23 fiú

2023. febr. 11. 15:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 2 hét múlva, szabadságon leszek és remélhetőleg leszokok a cigiről, rendeltem is addigra mindenféle nicotinos gyógyszert, csak már ez a "seb" nem hagy nyugodni, és orvoshoz sem akarok menni minden apró fájdalommal, gondoltam annak ellenére, hogy hülye kérdés, megkérdem itt tőletek hátha valakinek volt már ilyen
2023. febr. 11. 15:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Hallgass anyádra, nem mond hülyeséget.

Egy orr-fül-gége vizsgálatra azért nem ártana elmenned.

2023. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó de ha rák lenne, nem lenne valami csomó is ott?
2023. febr. 11. 17:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ott helyben van csomó. Nyaki nyirokcsomó megnagyobbodás is lehet. Nézesd meg az OFG szakorvossal, ő tud biztosat mondani, esetleg még a fogász, vagy szájsebész.
2023. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, nem akarok ellentmondani, csak annyit akarok még kérdezni, hogy akkor egy ilyen vékony kis vágás féleség lehet akár ilyen komoly dolognak is a kezdete?
2023. febr. 11. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de igen, lehet. Ezért javasoltam orvost, aki ért hozzá, és meg tudja mondani a látottak alapján, hogy mi a helyzet, illetve, ha talált valami komolyabb eltérést, akkor mi a teendő.
2023. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ!
2023. febr. 11. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van repedés a nyelvemen, fogorvos azt mondta szájszárazság, és fogkrémet, öblögetőt ajánlott rá, már nem emlékszem a nevére mi volt, de azóta is ott a repedés, vagy 20 éve voltam vele orvosnál.
2023. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!