Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hetek óta olyan problémám...

Cserebogár8 kérdése:

Hetek óta olyan problémám van, hogy a nyelvemen fehér leöblíthető lepedék van. Sűrű fehér a köpetem. Orvosnál voltam vele, de azon kívül, hogy ilyen-olyan szájöblítőt ajánlottak semmi. Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy mit is tehetnék?

Figyelt kérdés
Most sajnos a helyzet miatt telefonos gyógyítás folyik ami nem éppen hoz eredményt. Nem tudom járt-e már valaki ilyen cipőben, ha igen kérem segítsen, hogy mit is tehetnék?
2020. ápr. 7. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetett kapni a DM-ben (talán a Rossmann-ban is, azt nem tudom) speciális, úgy nevezett nyelvkaparót, (a fogápoló cikkeknél) ami ezt a lerakódott váladékot segít felszedni.

Ennek hiányában megteszi, egy erre a célra használt - lefele fordított - kiskanál is.


((Tudom, furcsán hangzik, de ennek a nyelvlepedéknek az eltávolítása fontos, mert felelősek a szívkoszorú erek elzáródásáért.))

2020. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gondom, simán lejön öblítéssel, inkább a sűrű fehér köpet aggaszt.
2020. ápr. 7. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha állandóan leszednéd - talán - nem lenne a sűrű fehér köpet. Ellenben, ha az a köpet, tapadós, nyákos, inkább sárgába hajló fehér, akkor az lehet purpulens, azaz gennyes váladék felköhögése a légutakból, tüdőből.

Akkor viszont köptetőt - ACC 200, 600, Fluimucil, Mucopront stb - ajánlanék.

2020. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*purulens (gennyes) - bocsi.
2020. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig sajnos ezen csak ilyen-olyan szájöblögető fog tudni segíteni... kapard le ahogy fent írták és Curasept, vagy peroxid-oldatos öblögetés.
2020. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!