Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok aludni? Tippek?

Miért nem tudok aludni? Tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 1 hete már hogy nem tudok aludni!

Lefekszem 22kor, szokásos telefon bekapcs, film bekapcs és alvás. Mindig elalszom így 5-10 perc alatt.

Most lefekszem 22kor semmi, nézem a telefont, majd hajnali 1kor elalszom és reggel 7kor felkelek. Nappal nem tudok visszaaludni, hiába sötétített szoba. Kipróbáltam hogy este telefon nélkül eltudok-e aludni de úgy sem ment, sőt úgy még rosszabb volt. Nem kávézok, nem energiaitalozok.

5 óra alvás úgy tudom kevés a szervezetnek, és hosszú távon nem egészséges!

Tudtok valami tanácsot adni hogyan tudnák korábban elaludni? Valakinél volt ilyen? Ha igen ő mit csinált?


2023. febr. 16. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Ne telóra, filmre aludj el semmiféleképen se, mert az a szemet, az agyat nagyon megmozgatja, így nem tud pihenni semmid sem. Minden nap ugyanakkor, ugyanabban az órában aludj el mindenféle elektromos cucc nélkül.

A szervezeted talán mááhozzszokott a 22h-s alváskezdéshez, ami jó, ehhez tartsdd magadat, de előtte sem érdemes ízgatnod magadat mindenféle dologgal. Nyugi.

2023. febr. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Ne nézz filmet. Legyen sötét, csend, és hűtsd le magad lefekvés előtt. Ideális az lenne ha hideg lenne a szobaban (kb pulcsis idő).
2023. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Próbáltál már valami relaxáló zenére elaludni? Én nem tudok csendben elaludni, mert zavarnak a szomszédból átszűrődő zajok, éber alvó vagyok, ezért van hangosan ketyegő faliórám is, én ismeretterjesztő műsorra szoktam elaludni, időzítő van a tévémen, ami magától kikapcsol. Van, akinek kell valami monotonabb háttérzaj, hogy el tudjon aludni, lehet, hogy te is ilyen vagy.
2023. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
48%
A telefont, filmet felejtsd el lefekvés előtt, az nem segít! Olvass inkább valamit (ha lehet valami unalmasat)
nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!