Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 175-ös vérnyomással lehet...

Emma21 kérdése:

175-ös vérnyomással lehet sztrókot kapni?

Figyelt kérdés
Apumnak volt most este 175 a vérnyomása, màr az ügyeleten vannak anyummal. Reggel-este vérnyomás csökkentōt szed 2 fajtàt, Tritace az egyik a másikat nem tudom, de reggel este szedi be , most este nem vett be.
2023. febr. 18. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet.
2023. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáìrni, hogy állandóan ideges,kötekszik velem ma pl azon dühöngött hogy nem ettem levest ebédkor. Meg mindent szóvá tesz és ordìt miatta, ha vissza szól neki az ember nem tetszik neki annál jobban kiabál.
2023. febr. 18. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet,de nem bíztos hogy ez a kiváltó ok.

Ha ilyen hírtelen a természete,arra nem tudok mit írni.

Van olyan vérnyomás csökkentő,amit napjában 1 x kell bevenni.

Ilyet kellene felíratni.

2023. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszöm.

64 éves lesz szerintem természetileg nem fog vàltozni, de akkor sem kell minden dühöngni, kiabálni.

2023. febr. 18. 20:43
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majd az ügyeleten akkor megmondják mit szedjen és hogyan, de gyakori, hogy hülyén állítják be a gyógyszert főleg a háziorvosok. Ha pl. vese eredetű vérnyomás problémája van, akkor arra nem mindegy mit szed, esetleg mellékvese problémák miatt is lehet ideges természetű.
2023. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ypszilon1980 nincs a mellékvesével semmi probléma kiskorunk óta ilyen ideges. A kovid előtt minden évben ment egy teljes körű labort csinàltatni, soha semmi nem volt vele. De azért az màr tùlzàs, hogy mèg abba is beleköt, hogy most szivacsos vagy sima melltartót veszek meg hogy azf se tudjuj, hogy milyen méretű kell és ezg a bolt kellős közepén kiabàlja. Sokszor a boltba cirkuszol, mindeki őt nézi annàl jobban ordibàl. Ha megy valahova kocsival ott is dühöng, mert nem tud 2 percet vàrni amìg az előtte levő ki nem kanyarodik, el nem megy stb.
2023. febr. 19. 06:05
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, tehát nem is felmenti akartam ez alól, csak azt akartam leírni, hogy a vérnyomása nem igazán indok erre azért, mert volt vagy van néha 1-1 kiugró értéke, vagy lehet a gyógyszerek mellékhatása, esetleg ilyen idegrendszeri probléma is. Ha ez az érték meg tartós nála, akkor meg a gyógyszerek nyilván nem hatásosak, csak felírték, aztán ennyi, egyébként időnként váltani is kell, nem lehet évtizedekig szedni egy fajtát. Az, hogy egyszer éppen nem szedte be még nem kellene ilyen kiugró vérnyomásnak lennie hirtelen. De én is csak tippelgetek, nem tudom, nem vagyok szakértő ebben. Viszont az általánosságban elmondható, hogy akinek volt vagy van valamilyen vese, illetve mellékvese problémája, azok sokkal hamarabb felhúzzák magukat dolgokon, amik nem feltétlenül olyan elváltozások, amit kezelni kell, több adrenalin termelés hirtelen indul be valamiért, az amygdalát teszik felelőssé emiatt. Tudom ez nem magyarázat, meg nem is megoldás, de valószínű ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ügyeleten amúgy mi történt?
2023. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megmértèk a vérnyomását akkor már 180 volt, kapott Tensiomint nyelv alà az levitte neki 167-re ès mondtàk neki, hogy vegyen be itthon Frontint és a szokásos vérnyomáscsökkentő gyógyszereit. Tegnap már semmi baja nem volt. Ma megy majd a házidokihoz.
2023. febr. 20. 02:46
 9/10 gungasam ***** válasza:
Az ilyen rabbiátus vérmérséklet, ami a környezetét is terheli, nyugtató folyamatos szedését igényeli. nehogy agyvérzés legyen a vége mikor felgerjeszti nnagát valami apróságon..
2023. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:
Sokkal alacsonyabb vérnyomással is könnyem lehet sztrókot kapni. A stroke , az ugye agyvérzés, egy ér megpattan. Nem csak magas vérnyomástól pattanhat meg egy agyi ér hanem attól, hogy gyenge vagy megvékonyodott a fala. Rejtett aneurizma is elpukkanhat.
2023. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!