Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongás okozhat ilyen magas...

Szorongás okozhat ilyen magas vérnyomást?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, 76 kg, nem dohányzom, egészségesen táplálkozom, minden nap futok. Ennek ellenére a vérnyomásom jobb karon az esetek többségében 150-160/80-90 körül mozog (a bal karomon lényegesen alacsonyabb, ott majdnem hogy normális, általában 130-140/70-80 körül mozog). Elég ideges természet vagyok és szorongós, valamint a vérnyomásomat már ezer éve nagyon sokat mérem (tudom ez nagy hülyeség volt). Így létezhet, hogy már tudat alatt, ha nem is érzem magam stresszesnek, akkor is beindul a szimpatikus idegrendszerem és magasabbat mérek? Kardiológiai vizsgálaton voltam, ott semmi eltérést nem találtak, egészséges a szívem.
2023. febr. 13. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egész leírásodból süt, hogy sohase bírod elengedni magad, élvezni az ízeket, az életet, játszani, lazítani. Kérj időpontot pszichiáterhez és amíg nem jutsz be, addig olvasgass vicceket, egyél finomakat, menj el billiárdozni a haverokkal.
2023. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Szorongás, idegesség simán tud csinálni magas vérnyomást.

2. Van olyan, hogy 2-es típusú magas vérnyomás, ami genetikailag van, és semmi köze se a súlyhoz, se az idegességhez.


Úgy tudod eldönteni, hogy neked melyik van, hogy 2-3 napra megnyugszol. Pl kérsz az orvostól 3 szem nyugtatót, vagy elsörözgetsz teljes ellazulásig. Ha ezalatt jó lesz a nyomásod, akkor idegi alapon van. Ha ekkor is magas, akkor genetikailag magas.

2023. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagy igazságokat írtok és köszönöm a válaszokat. A billiárd az egyik kedvenc szórakozásom amúgy :D Alapvetően nem vagyok egy befeszült ürge, sok barátom van, de különböző szociális stresszhelyzetekben rémesen izgulok. Való igaz, hogy kvázi félig élek, sose engedem el magam igazán, mindig van bennem egy feszültség.

Anyának és apának is magas a vérnyomása, nővéremnek alacsony, szóval biztosan genetikai háttér is van, csak úgy lennék vele, ha 140 lenne a szisztolés vérnyomásom, akkor azon nem rugóznék, mert oké, nem lehet mindenkinek 120, de a 150-160-at már soknak tartom. Van itthon xanaxom, mert korábban néha néha be kellett szednem (pánikrohamok miatt), szóval lehet most az lesz a kövi lépés, hogy pár napig beszedem és mérem a vérnyomásom. Amit még kifelejtettem, hogy futás után az esetek túlnyomó többségében alacsonyabb, mindig megnyugtat, ebből gondolom még, hogy a lelki oldal sokat rádob a helyzetre.

2023. febr. 13. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, most nagyon szorongok, kb.20-30 hgmm-rel több a vérnyomásom.
2023. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!