Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 43 kiló 159 centi-vel nagyon...

43 kiló 159 centi-vel nagyon vékony?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem
2023. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát eléggé. :-( Nő vagyok, 158 cm, 16 éves koromtól kb. 30 éves koromig 46-48 kg körül voltam, ettem rendesen, sportoltam, de nem tudtam hízni, és sovány voltam, sokszor megkaptam, hogy biztos valami étkezési zavarom van stb. Tinikoromban ki is vizsgáltak, de kis vérszegénységen kívül semmit nem találtak. Kb. 30 éves koromtól azért már ingadozik a súlyom, 48 és 55 kg között (45 éves vagyok most). Most 55 kg körül vagyok, épp nem vagyok jó formában, van egy kis pocakom és combom, de még így sem vagyok elhízott. BMI szerint ha jól emlékszem 46-53 kg van az ideális súly ilyen magassághoz. Miért vagy ennyire sovány?
2023. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Évek óta ennyi vagyok, pedig napi 3-4-szer eszek. Most van gyanúban pajzsmirigy betegség és inzulinrezisztencia.:(
2023. febr. 21. 06:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, sovány vagy, magamból is kiindulva. Ha PM alulműködés és IR lenne akkor híznál.
2023. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
IR-em van és pajzsmirigy gondom is majdnem biztosan(azt most vizsgáltatom ki). Nem csak kövér embernek lehet ilyen baja.:/
2023. febr. 21. 11:09
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok: 4-es, pajzsmirigy túlműködés esetén lehet ez az egyik probléma, hogy megfelelő étekzés mellett fogyás történik


Mindenképpen csináld végig a kivizsgálást, valószínűleg fogsz kapni gyógyszert, és utána keress fel egy dietetikust, ugyanis a hízást sem jó "házi" módszerekkel, eszetlenül csinálni, ő majd segít összeállítani egy olyan étrendet, amivel egészségesen tudsz kalóriatöbbletet bevinni.

2023. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes ha szerintetek ez vekony, én 170centivel vagyok 48-49kg és ha esetleg felvetődik bennem hogy enis vagyok vagyok mindenki lehurrog, hogy nem vagyok az. 😬

(1es voltam)

2023. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Egyes, te konkrétan kórosan sovány vagy, és minimum 5-6 kilót híznod kellene, hogy legalább az alsó súlyhatárodat elérd.
2023. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es és 6-os vagyok:


Függ az alkattól, csontozattól, testarányoktól, testzsírszázaléktól stb., és tudjuk, hogy a BMI nem egy mindent-tudó mutató, de általánosságban a kérdező és a te súlyod is alacsony. Tiéd ideálisan 53-72 kg (látszik, hogy a BMI sem mond egy egzakt számot, ami tökéletes lenne, jó nagy a tól-ig határ), de még a minimumtól is messze vagy. Kérdező súlya 47-63 kg lenne ideálisan.


A kérdezőnek tudjuk, hogy van betegsége, nyilván azért ment kivizsgálásra, mert más tünetei is voltak, érezte, hogy valami nem stimmel. Ha te egyébként kicsattansz az egészségtől, jól vagy, van étvágyad, rendben van az emésztésed és a menstruációd, nem fulladsz ki 50 méter futástól, jól alszol, nem vagy fáradékony, nem fáj 2 naponta a fejed stbstb. akkor érezd jól magad így. :-)

2023. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Már voltam diabetológián, ahol teljes pajzsmirigy laborra küldtek. A TSH-m már magasabb kicsit a normálisnál és voltam 3-5, 21-23 napos vérvételen, ahol több eltérés is volt. Mindenképpen végig megyek, amin kell. De az orvos szerint akár többet is fogyhatok még.
2023. febr. 21. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!