Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez a meztelen...

Hogyan működik ez a meztelen szaunázás?

Figyelt kérdés

Pár alkalommal voltam a helyi fürdő és edzőterem szaunájában de ott mindenki fürdőruhában volt. Most tervezek elmenni a kecskeméti fürdő szaunájába ami elvileg meztelen szauna. Eddig utána olvastam annyit megtudtam hogy törölközőt ugyanúgy visznek magukkal be, csak fürdőruha nélkül és azzal takarják el magukat az emberek. Eddig oké, de miután kijöttem és hidegzuhany akkor az ott hogy mi? meztelenül letusolok utána meg törölközőben kiülök pihenni mielőtt visszamegyek vagy hogyan?

Valaki leírná aki szokott ilyen helyre járni hogyan működik részletesen?



2023. márc. 2. 23:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi különlegesre gondolni. Ugyanugy csinálod, csak ruhátlanul. Ha már pihensz, akkor betakarHATOD magad törülközöbe. Ha igen, igen, ha nem akkor nem!!! Pont ez a lényeg!
2023. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Helytől függ, hogy hogyan csinálod. Én Kehidára szoktam járni, ott is fürdőruha mentes a szauna. A szaunák előterében vannak fogasok, ott leveszem a fürdőgatyát, kérek egy szauna lepedőt, magamra tekerem és bemegyek a szaunába. A lepedőnek az a funkciója, hogy magad alá tudd teríteni bent a szaunában. A lábaid alá is kell hogy jusson belőle, és ez csak úgy oldható meg, ha leveszed magadról és leteríted. Amikor kimész, akkor magadra tekered, a zuhanynál leveszed, lezuhanyzol, utána lehet a merülőmedencét használni, oda se célszerű lepedőben menni, azt mindenki meztelenül használja. A pihenőágyakon pedig lepedőt terítenek magukra.


Kehidán már a pénztárnál mondták, hogy a szauna naturista terület. Tehát ez azt jelenti, hogy az egész szauna részlegen lehet meztelenül lenni. És így is csinálják, hiszen ahogy már írtam a lepedő célja az, hogy arra tudj ráülni. Vannak olyan helyek, ahol külön kérik az intim testrészek eltakarását, és olyanok is, ahol engedélyezik a teljesen meztelen szaunázást. Helytől függ. Kehidán lehet a teljes részlegen meztelenül tartózkodni. De így egyszerűbb is az ember dolga. Gondolj bele, ha minden zuhanyzás és merülőmedence előtt fel kellene venni a fürdőruhát, utána meg a vizesen levenni, az kész kínlódás.


És persze ha egyszer szaunázol meztelenül, akkor utána csak úgy fogsz, mert rájön az ember, hogy úgy a legkényelmesebb.


Rá is néztem most a kecskeméti fürdő oldalára, ott azt írják, hogy fürdőruha nélkül, szauna lepedőben kell használni. Tehát a szaunában magadra kell tekerni a lepedőt. De úgy is meglátod ha ott leszel, hogy mások hogyan csinálják. Ha a többség lepedőben van, te is hagyd magadon, ha vannak, akik full meztelenek, akkor neked sem kell zavartatnod magadat.

2023. márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A normális helyeken eleve nem engedélyezett a fürdőruha a szaunában. (Az edzőtermek és a szauna amúgy a legrosszabb párosítás, nekem ilyen helyekkel csak rossz tapasztalatom volt, főként a vendégkör miatt.)

A szaunában aki szégyenlős, az maga köré teker valamit, aki meg nem az nem. Viszont az alapvető higiéniai kérdés, hogy magad alá teszel törölközőt, hogy utánad más ne a te izzadságodba üljön bele. A szauna utáni zuhanyzás úgyszintén, hiszen gondolom te sem szívesen fürdesz abban a medencében amiben más az izzadtságát mosta le. Amúgy Európa normálisabb felében senki nem csinál abból ügyet, hogy meglátják a micsodáját. De ha te szégyenlős vagy, akkor a szaunában is eltakarhatod magad és utána is lezuhanyozhatsz úgy, hogy azt a zuhanyzót választod, amelyik elszeparált, legfeljebb a medencét nem használod. A lényeg, hogy egészséges legyen és jól érezd magad. A szaunába nem kukkolni mennek az emberek, nem bámulnak meg és azt nézik, hogy a másiknak milyen.

2023. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A kecskeméti fürdő szaunája sajnos nem naturista, az még nagyon messze van a normálistól. Ahol elvárják, hogy takargassa magát az ember, az nem normális hely.
2023. márc. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 veterán vas ***** válasza:
93%

Úgy "működik", hogy nem görcsölsz rá.

Amikor belépsz, már az első pillanatban láthatod, hogy a többi vendég hogyan viselkedik, és Te is úgy teszel.

Ha mindenki csak maga alá teríti a törülközöt, akkor nem kell állig bebugyolálva ülnöd a sarokban mint egy múmia, de ha azt látod, hogy a kényesebb részeken takarva vannak, akkor ne állj föl a legmagasabb ülőkére törülköző nélkül "harangozni". ;)

Viselkedj úgy, mint aki valóban pihenni, lazulni ment oda.

2023. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

5.

És ha ő az első?

2023. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

6.

Kettes vagyok.


Ha ő az első, akkor úgy csinálja ahogy akarja. Ekkor úgymond ő szabja meg a normát.


Én ha úgy megyek be, hogy nincs bent más, akkor leveszem a lepedőt és akkor sem veszem már fel, ha más bejön.



Amúgy egyvalaki mindig van rajtad kívül, aki teljesen meztelen, tehát nem fognak megszólni. Ha esetleg valaki mégis beszól, akkor helyesen azt kel mondani, hogy a fenekem és a talpam alá terítettem a lepedőt és ehhez le kell vennem a derekamról.

2023. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamiért megszólnak, az az, hogy fürdőruha van rajtad, vagy nincs alattad törölköző, vagy nem maradsz csendben. Ha feltűnően bámulsz vagy másképpen zaklatsz másokat, akkor meg kidobnak. Egyébként úgy és ott takargatod vagy nem takargatod magad, ahogy akarod, senkinek semmi köze hozzá. Aki nem viseli el emberi testek látványát, ne menjen szaunába, ennyi.
2023. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 veterán vas ***** válasza:
100%

Akinek ekkora gondot okoz az a néhány íratlan "szabály" betartása, az ne járjon szaunába.

Menjen olyan helyre, ahol lehet fürdőruhában is "melegedni".

/de azt ne hívjuk szaunának/

2023. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2%

Úri huncutság.

Az a része meg főleg szánalmas érvelés, hogy úgymond biológiailag csak akkor fejti ki a hatását, ha tök meztelenek vagyunk. Ez a törölköző meg nem tud lenni egyszerre 2 helyen meg még inkább. Feltalálták már a 2 db törölközőt.

2023. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!