Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez a meztelen...

Hogyan működik ez a meztelen szaunázás?

Figyelt kérdés

Pár alkalommal voltam a helyi fürdő és edzőterem szaunájában de ott mindenki fürdőruhában volt. Most tervezek elmenni a kecskeméti fürdő szaunájába ami elvileg meztelen szauna. Eddig utána olvastam annyit megtudtam hogy törölközőt ugyanúgy visznek magukkal be, csak fürdőruha nélkül és azzal takarják el magukat az emberek. Eddig oké, de miután kijöttem és hidegzuhany akkor az ott hogy mi? meztelenül letusolok utána meg törölközőben kiülök pihenni mielőtt visszamegyek vagy hogyan?

Valaki leírná aki szokott ilyen helyre járni hogyan működik részletesen?



2023. márc. 2. 23:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

10-es, te sem voltál még szaunázni. Azért nem jó, ha be vagy tekerve lepedőbe vagy fürdőruha van rajtad, mert a tested nem tud egyenletesen felhevülni! A fürdőruhád alatti részekre semmi hatása nem lenne a szaunának. A szauna lényege pedig az, hogy egyenletesen felhevítse a tested!


A merülőmedence után a hideg vizet felszívná a fürdőruhád és gyorsan fel is fáznál benne! Illetve a 90 fokos szaunában már káros anyagok is kipárolognak a fürdőruhából, a klóros medencevíz mellett.


A lepedőket meg nem győznék olyan gyorsan mosni-vasalni, ha mindenkinek kettőt adnának. Képzeld el, hogy ha pl. a nők mellkasig betekernék magukat, akkor kb. a testük 80%-a be lenne zárva, így nem élmény, kikapcsolódás a szaunázás.


Ha szégyenlős vagy, akkor ne járj szaunázni.

2023. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

11.

Tehát, ahol nem lehet pucéran szaunázni, az nem is ér semmit és be is lehet zárni. Akkor miért nincsenek ezek zárva?

2023. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincsenek zárva, mert megéri nekik kiszolgálni a melegedni járókat! Az nem szaunázás, csak melegedés! Többen vannak a szégyenlősebb emberek, akik fürdőruhában "szaunáznak" vagyis melegednek, ezért megéri fenntartani. Ha utánaolvasol, akkor pl. nyugatabbra, Ausztria, Németország vagy akár északon, Norvégiában fel sem merül, hogy esetleg fürdőruhában szaunázzanak.
2023. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

#13 Én is azt hittem, hogy a skandinávoknál normálisan lehet szaunázni, aztán utánajártam. A közszaunákban szinte mindenhol csak fürdőruhában lehet. Bár nem jártam ott, egy beszámolót olvastam egyszer, ahol valaki többet is kipróbált és sajnos ezt tapasztalta. Én is rákerestem egyszer egy pár norvég szaunára, benne volt a szabályzatban, hogy kötelező a fürdőruha. Persze kisebb magánszaunákban gondolom nem ez van, legalábbis remélem.

A normálisabb, naturista szaunázás a németektől és az osztrákoktól jött át, szerencsére egyre több hely van már itthon is ahol egészségesen lehet ezt csinálni.

2023. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

#14


Ezt nem gondoltam, hogy a skandinávoknál így van. Talán-talán nálunk is egyre jobban kezdajd terjedni a normális szaunázás.

2023. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mooti ***** válasza:
100%

Szauna hagyománya megkívánja a textil mentességet. A fürdőruhák anyaga kimondottan egészségtelen ha a szaunázáskor rajtunk marad. Nekem soha nem

Fordult meg a fejembe, hogy a szaunába a szauna lepedő kivételével más legyen rajtam. A lepedőt pedig mindig magam alá terítem mégpedig úgy, hogy a talpam alatt is legyen belőle.

2023. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Voltál azóta az említett szaunában?
2023. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A szaunázás úgy igazi ha meztelen az ember, és mem azért hogy bárki mutogassa magát, hanem a testből tvávozó nedvek miatt. Külföldön ez természetes dolog.
2023. ápr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
70%

Sziasztok

Nekem egy olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, mi van ha izgalmi állapotba jövök, nem kukkolás, meg hasonló a látogatás célja!

Csak hát fiatal létemre,előfórdúlhat, hogy megtőrténik,ha valami olyasmit megpillantok 🥺

Rossz szemmel nézik gondolom, és a hideg víz is segít olyankór. De kinézik az embert ilyenkór!?

jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
#19: Nem történik meg, mert nem ezért megyünk oda.
jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!