Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néha elkezd a szívem indokolat...

Néha elkezd a szívem indokolatlanul sokat verni mintha nem tudná pumpálni a vért, mitől van?

Figyelt kérdés
nem fáj csak félek nem-e valami komoly, 16 éves vagyok , nem dohányzok és nem kávézok. Sportolok és rendszeresen járok futni.
2008. dec. 28. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ennyi idősen kezdődött el. Először csak úgy, hogy egy pillanatra kihagyott, majd kettő helyett hármat vert, és ezt folyamatosan. A szívultrahangon kiderült, hogy laza az egyik szívbillentyűm, visszaengedi a vért, ezért pumpál egy harmadikat is, hogy kimenjen. Ettől még sokáig élhetek, azt mondták. Viszont nagyon kellemetlen, amikor pl. este jön rám, ha aludnék. A Magne B6 sokat segít, mert amikor egy ideje szedtem, elmaradtak ezek a hülye ütemek. Később jött sokkal ijesztőbb tünet is: teljesen spontán kiakadt a szívem, amikor éppen semmit sem csináltam, csak álltam, de úgy, hogy a szívverések között nem volt szünet, hanem dobolt, mint ami megveszett. A nyakam majdnemm szétpattant, egészen beleszédültem, de nem ájultam el, hanem gyorsan megmértem a vérnyomásomat. 156/96 volt (ez még hagyján), de a pulzusomat harmadszorra tudta megmérni, 192 volt. Kábé 5 percig tartott a roham, és ahogy jött, el is múlt, mintha elvágták volna. Nem visszalassult a szívem, hanem egyik pillanatról a másikra beállt a helyes ritmus. Főleg olyankor jön ez ki, ha lehajolok, és olyankor el kell feküdnöm, vagy le kell guggolnom és összegörnyednem, akkor elmúlik. Baromi rossz, de nem fogok belehalni, se elájulni, ez a lényeg. Neked hogyan indul be a szíved és mikor? Ja, öcsém is sportol, neki is van ez a kettő helyett három ütem. Sportorvos és rendes doki is nézte, azt mondták, van ilyen.
2008. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy én nem sportoltam, és most sem, csak itthon tornázgatom néha, 27 vagyok.
2008. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szívritmuszavar lesz. Menj el a háziorvosodhoz monnd el panaszaidat és valószínű kapsz majd beutalót kardiológiára.
2008. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is valahogy így jön elő ahogy az előttem szóló írta, nekem is ver mint ha meg lenne veszve, de nálam ritka és csak maximum 1 percig tart, nem fáj , nem szédülök meg semmi , de mégis rossz, akkor jön elő hogyha a jobb oldalamra fordulok.
2008. dec. 28. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!