Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tüszős mandulagyulladást...

Tüszős mandulagyulladást állapított meg a doki, de a vizeletvizsgálat lehet negatív? Antibiotikumot írt fel, de nem szeretném a 10 hónapos babámnak indokolatlanul adni.

Figyelt kérdés
3 napig láza volt, de amúgy semmi, nem volt nyűgös. Eszik, iszik rendesen. Mára már láztalan.
2011. szept. 22. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
A mandulájától nem lesz pozitív a vizelet teszt. Vérvizsgálatból már inkább kimutatható a gyulladás. Amúgy tüszős mandulagyulladást tuti nem néz be a doki. Talán végezz el egy orvosit, és utána bíráld felül. Addig meg add be az antibiotikumot a gyerekednek, hogy ne szenvedjen szerencsétlen.
2011. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom ha gyulladás van a szervezetében valakinek akkor a teljes vizeletvizsgálatnál ez kimutatható!

Az egyik doki szerint vírusos torokgyulladás, másnap már tüszős mandulagyulladás?! Annak nem kéne fájnia? nem eszik , nyel nehezebben???? Ez csak mint orvosit nem végzett halandó kérdezem.

2011. szept. 22. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyulladást vérből állapítanak meg. CRP magas értéke utal gyulladásra, fehérvérsejt alacsony értéke vírusra.

Nem minden kisbabát, kisgyereket visel meg a betegség.

Az én fiam kétoldali tüdőgyulladással, középfülgyulladással, 38,5 fölötti folyamatos lázzal a kórházban reggeltől estig rohangált, bohóckodott. A dokik le is voltak halva. Őt egyáltalán nem viselte meg a betegség. Egyedül a 39,5 fölötti láz verte le, ennyi.

Adjad csak az antibiotikumot. A tüszős mandulagyulladást nem lehet elnézni. Azt még te is látod, ha lenyomod a nyelvét.

Ja igen és a sok betegség vírussal kezdődik, táptalajt ad a baciknak, és ezért lesz akár egy nap alatt vírusból csúnya bakteriális fertőzés.

2011. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiderült mi okozta a magas lázat! A 3 napos láz nevű betegség! Megjelentek a piros kiütései, beszéltem a dokival, és ő a piros torok és a magas lázat tette egyenlővé a tüszős mandulagyulladással......Hála istennek hogy nem kezdtem el adni neki az antibiotikumot! Szóval megint bejött hogy sokszor adják feleslegesen! Kedves első válaszoló, köszönöm "kedves" hozzászólásod, de sajnos vannak ilyen dokik akik bár elvégezték az orvosit de mégis meghozzák az ilyen döntéseket!!!!!
2011. szept. 22. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
A "kedves" első vagyok. Lehet hogy most bejött a dolog neked, de ha netántán a dokinak van igaza, te meg nem adod be az antibiotikumot, akkor hogy számolsz el magaddal? Az orvos sem mindenható, nem lát a jövőbe. A 10 hónapos gyerek a tüneteit sem tudja elmondani. Nyilvánvaló hogy inkább úgy dönt hogy felírja a gyógyszert, mert az a kisebb rossz. Ha meg nem írja föl, és a gyereked kórházba kerül akkor az lenne a baj. Amúgy a te döntésed. Ha nem adod, nem adod.
2011. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tüszős mandulagyulladást benézni..hallod...úgy otthagynám azt a dokit , mint a huzat. A tüszőket még anyuka is meglátja a gyerek torkán...ilyet elnézni. Jesszus.
2011. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Látod ez a hozzáállás a baj, mert ne adjon a 10 hós babának antibiotikumot hogy vagy bejön vagy nem. 2011-et írunk, már kiderült hogy az indokolatlan antibiotikummal több kárt csinálunk mint hasznot. Mindenféle módszer van, kezdve a vér- vizeletvizsgálat + tesztek amivel kimutatható a baktérium, na és amikor bizonyos hogy tutira kell akkor kell felírni....De igen jól látod az én dolgom, az én gyerekem és szerencsére nem adtam neki feleslegesen.
2011. szept. 22. 16:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ott fogom hagyni ezt a remek dokit. Még szerencse hogy szabad orvosválasztás van!
2011. szept. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!