Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyérrel hogy mentek orvoshoz?

Aranyérrel hogy mentek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Első körben a háziorvoshoz kell fordulni gondolom, de annyira nem tudom elképzelni hogy megkérdezi miben segíthet

én pedig " aranyérre szeretnék valamit"

biztos nem én vagyok az első ilyen beteg, de annyira kínosnak találom ezt a szitut.

Tudom van a reparon már próbáltam, de nem változott semmi.


2023. márc. 9. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Proktológiára nem kell beutaló...ha tb alapon valaha be is kerülsz.
2023. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
45%
Mit szégyellsz rajta? Kb népbetegség. Nem fognak meglepődni. Ha meg elhanyagolod, abból rák is lehet.
2023. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 egyből proktológiára kell menni? Gondoltam a háziorvos ír fel krémet/kúpot. Van a patikában, de gondolom ő tud valami olyat ami hatásosabb vagy tévedek?

#2 tudok róla, azért tervezek menni, de nagyon izgulok.

Magán proktológiára kérdeztem időponton az 1,5 hónap sajnos...

Biztos van állami is de ott meg annyira bunkók, (nőgyógyászból indulok ki) hogy inkább mennék magánra, ebben a témában ha muszáj.

2023. márc. 9. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Patikaban veny nelkul kaphato ra egy csomo cucc. Ha nem mulik el egy kupos es kremes kuratol, na akkor kell orvoshoz menni, mert akkor sulyos.
2023. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Voltam a patikában de annyi féle van, hogy csak álltam és néztem, hogy melyiket vegyem.

Reparon krémet+ kúpot vettem, de külsőről van szó, így a kúp lehet nem is kelett volna, azért gondoltam a háziorvosra hogy esetleg mondja, hogy a reparonon kívül mit vegyek.

Vagy ha van vény nélküli, ami hatásosabb.

Jegelni szoktam még. Azt olvastam, hogy jó lehet.

2023. márc. 9. 16:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Illetve vénnyel*
2023. márc. 9. 16:12
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
Ha nem kifakadt vérző aranyér, azzal kihúzod a másfél hónapot tüneti kezeléssel is. Jó még a Detralex tabletta is rá. Szintén kapható vény nélkül.
2023. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem vérzik, de kicsit kéknek látom.

És attól tartok hogy nincs értelme 1,5hónap-on keresztül kúpot, krémet, gyógyszert venni mert ahogy néztem egy ilyen gyűrűs leszorítás 45.000 Ft és félek, hogy feleslegesen költöm a pénzt arra ami nem is hat...

2023. márc. 9. 17:14
 9/11 anonim ***** válasza:
A 45 ezer jó sok. Egy levél kúpnak és néhány nap kenegetésnek elégnek kellene lenni. Persze nem árt rostosabban étkezni és sokat inni sem.
2023. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
Gyakorlatilag egy visszér tágulat, csak nem az ember lábán hanem a lyukán. Kezeléssel sokat javulhat. Gyakorlatilag a gyógyszerek és a kenőcsök összehúzzák a kitágult ereket. Nem kell egyből belemenni ilyen beavatkozásokba.
2023. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!