Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kezdek el extrém módon...

Miért kezdek el extrém módon viszketni amikor sportolok?

Figyelt kérdés
Saját testsúlyos és kardió edzéseket szoktam csinálni. Egy hónapja kezdődött a problémám amikor egyhe viszketést kezdtem el érezni a hátamon amikor edzettem. Az utóbbi időben annyira elfajult a probléma, hogy amikor elkezdek edzeni 5 percen belül olyan extrém módon elkezdek viszketni a testem összes pontján, hogy azonnal abba kell hagynom az edzést mert nem bírom tovább. A viszketés megjelenik a hátamon, a lábaimon, a karjaimon és a homlokomon is, szinte mindenhol. Az elején igyekeztem figyelmen kívül hagyni, de már annyira durván erős a viszketés, hogy le kell állnom a mozgással. Amikor abbahagyom a mozgást utána körülbelül 15 percet kell várnom, hogy a viszketés abbamaradjon. Rendszeresen szoktam edzeni, néha vannak kisebb nagyobb kihagyások de ezt korábban még sosem tapasztaltam. A testemen nincsenek kiütések és csak edzéskor jelentkezik a viszketés vagy amikor megerőltetőbb mozgást csinálok, úgyhogy valószínűleg nem bőrprobléma okozza. 22 éves férfi vagyok. Plusz információ még, hogy egy vesével születtem, nemtudom, hogy ennek van-e jelentősége, de a biztonság kedvéért itt hagyom megjegyzésnek. Mi okozhatja a problémámat? Érdemes-e ezzel orvoshoz fordulnom? Ha igen akkor milyen orvoshoz?

2023. márc. 14. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

"csak edzéskor jelentkezik a viszketés vagy amikor megerőltetőbb mozgást csinálok, úgyhogy valószínűleg nem bőrprobléma okozza."


Csak a megerőltetőbb edzéskor jelentkezik, vagy mindenfajta edzés alkalmával?

Elképzelhető, hogy a szervezeted így tiltakozik a megerőltető mozgás ellen.

Vagy tudat alatt magad befolyásolod, mert valójában tudod, hogy ez számodra veszélyes is lehet.

Nyilván nem bőrgyógy probléma, hanem pszichés.

2023. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem csak megerőltető edzéskor jelentkezik, akkor is érzem amikor csak lazán bemelegítek, viszont az edzés intenzitását növelve a viszketés is erősebb lesz.
2023. márc. 14. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy olyan mozgást kellene választanod, ami nem megerőltető. Jóga, úszás, tai-chi, séta, aquafitness, stb.
2023. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindig is sportember voltam, jó az állóképességem és bírom a terhelést. Kellene lennie valamilyen más megoldásnak, mert a mostani edzésemet nem szeretném abbahagyni.
2023. márc. 15. 00:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy bar szervi okoktol is van viszketes, de az idegrendszerrel nagyon osszefugg. De hogy mit lehet tenni ellene, nem tudom.

Nekem harminc eve oruletes viszketes ellen az orokos testapolozas segit, abbol is a piros Garnier. Ha az nincs naponta, szinte elpusztulnek tole.

2023. márc. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az egy vese esetleg nehezen birkozik meg a terheles okozta kemiai reakciokkal? Laborvizsgalat, haziorvostol mas beutalo a veseddel vagy endokrinologiaval kapcsolatban.
2023. márc. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!