Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 30 tényleg fiatalnak számít...

A 30 tényleg fiatalnak számít biológiailag?

Figyelt kérdés

Ezt hallani ma már mindenhol, orvostól is....


Pedig a minap ültettem az erkélyen és utána alig bírtam kiegyenesedni, beállt a derekam, vagy mi.

A fénytől összehúzhattam a szememet, miután bejöttem, a tükörbe nézve láttam, ahogy megmaradt a ránc a két szemem között.


Sportban is csökken a regenerációm sebessége, lassul a fejlődés üteme.


Ez tényleg fiatalság még?


2023. márc. 16. 00:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Állítólag a férfiak 40 körül érik el a fizikai és szellemi teljesítőképességük csúcsát, utána lassacskán hanyatlik. Ha 30 évesen ilyen nehézkes vagy, valószínűleg mindig is kicsit gyengécske voltál.

De egyébként ez nagyon genetika függő, meg attól is, hogy korábban milyen volt az életviteled. Pl ott van Ronaldo 38 évesen még mindig lefutná a 20 évesek 90%-t.

2023. márc. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Igen!

Az, hogy kezded észrevenni a ráncokat, még nem öregség....

Élsportba nyilván ne most kezdj belevágni, mert azok e korban szoktak elkezdeni gondolkodni a pályafutás abbahagyásáról. De hétköznapi sportolásban nem kell, hogy gond legyen még. Fejlődés üteme nem nő úgy oké, az is jó bőven, ha stagnál.


Én amúgy 33-36 évem közt éreztem a legjobban magam fizikailag, meg úgy általában is. 40 után már nem célom mondjuk sportban fejlődni, csak szinten tartani... Hogy meddig, passz.

2023. márc. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

A fiatal az egy elég relativ fogalom, nem értelmezhető anélkül, hogy valami máshoz mérnénk. Egy óvodáshoz képest öreg vagy, nagyapámhoz képest meg fiatal.

Ha szó szerint nincs szövegkörnyezet, akkor az átlagéletkorhoz szokták mérni. A születéskor várható átlagélettartam meg Európában 70 fölött van, sőt még az átlagéletkor is 40 felett van, szóval egy 30 éves még fiatalnak számít.

2023. márc. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

40 felett van az átlagéletkor? Atyaég. Eddig is tudtam, hogy öregszik a társadalom, nade ennyire...


Egyébként brutálisan sokan halnak 60 körül, a várható élettartam is egy átlag (átlagos várható élettartam), mint az átlagfizetés is: felhúzza a kevesebb jól teljesítő.


Nem sokat akarok fejlődni a sportban, csak mondjuk már egy ideje futok rendszeresen és mégis még mindig nem tudok 7 p/km-en belül jutni könnyű futásban. Bicajjal egy híd is megterhelő, gyalog lépcsőzve meg minden lyukamon veszem a levegőt és a hétköznapokban nem tudom, de futásnál ott a pánt és simán 160 a pulzusom aluljáró után (pedig ott nyilván sétálok már).



Magához az emberélethez képest, a biológiai reakciókhoz képest, ahhoz képest, hogy az emberek hogyan szoktak lenni, kinézni átlagosan és az emberi szervezet milyen életkorban hogyan szokott működni, ahhoz képest lepődöm meg, ha pl egy orvos lefiataloz....

2023. márc. 16. 07:58
 5/21 A kérdező kommentje:

"Állítólag a férfiak 40 körül érik el a fizikai és szellemi teljesítőképességük csúcsát, utána lassacskán hanyatlik"


Miért a férfiakat emelted ki?


Meg ez nem 24 mindkét nem esetén?

2023. márc. 16. 08:36
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez vigasztal, a csontsűrűség 30 éves korban a legtöbb, legerősebbek a csontok ilyenkor.
2023. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 NTBS ***** válasza:
35%
Igen fiatalnak számít, ha 12 éves kora óta nem 2 végén égeti a gyertyát.
2023. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

NTBS


Ugyan mit számít az?

2023. márc. 18. 17:50
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen, a WHO szerint fiatalnak számít.
2023. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
honnan tudod, hogy 160 a pulzusod éppen egy szituban? mivel méred?
2023. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!