Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszak az idegeim, mit tegyek?

Rosszak az idegeim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden magamról, 18 fiú, egyetemre készülök, régebben rengeteget játszottam számítógépen, főleg LoL-t és hasonló játékokat, amiknél könnyen ideges és feszült lesz az ember. Anyukámnak idegrendszeri problémái vannak, amik akkor kezdődtek pont egy hónappal mielőtt megszülettem, egyéb okok miatt. Mai napig gyógyszert szed rá.

A problémám az hogy szinte alig tudok nyugodt lenni, emberek közt esélytelen, hogy nyugodt maradjak, egyfajta social anxietym van, órákon nem tudok nyugodtan ülni, ideges, feszült vagyok. Prezentálásnál vagy felelésnél is rettentő ideges vagyok, bár próbálom rejtegetni. Ha nagyon ideges vagyok megjelenik egy ilyen nyakrángatózás és emiatt kb le kell fognom a fejem hogy ne mozogjon, vagy pedig olyan szinten egy helyben tartom hogy ne kelljen mozgatni és így például forgatás közben nem látszódik az akadozós mozgás, hanem csak a szememmel követem a tanárt például, mint valami gép aminek csak a kamerája mozog. Itthon is rengetegszer vagyok ideges, nyugodtan nem tudom leülni tanulni vagy valamit csinálni, egyből jár a lábam, remeg a kezem vagy újonnan elkezdett az orromban egy izom rángani mellé. Koncentrálni így nem igazán tudok, vagy haladni a dolgaimmal. Jártam edzeni terembe, de attól ezek még ott is jelen voltak meg aztán itthon is. Voltam egyszer pszichiáternál aki felírt vitaminokat, meg valami nyugtatókat, de csak a vitaminokat szedtem, hogy ne szokjak rá a nyugtatókra, mert az egy végtelen körforgás lenne. Mivel tudnék enyhíteni a tüneteken, a fejrángatózás és a tenyér izzadásom a legzavaróbb, és hogy nem tudok normálisan tanulni, főleg most amikor fontos lenne egyetem előtt. Gyógyszerekre nem szeretnék rászokni, orvossal pedig eddig nem sokra jutottam, mert egyből a pszichiátriára lettem küldve, hogyan tovább? Ha kellenek esetleg egyéb információk rólam leírhatom majd utólag, de már így is hosszú lett nagyon. Előre köszönöm a válaszokat.



2023. márc. 19. 00:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! B vitamin forte kompluxumot szedjél, segit az idegeid erôsitésében.
2023. márc. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!