Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy görbe a...

Miért van az hogy görbe a hátam pedig úgy érzem nem?

Figyelt kérdés

Ha fotóznak mindig kihúzom magam de amikor megnézem a képet nagyon görbe a hátam. Ezen hogyan lehetne javítani?

(Nem annyira görbe hogy abba a "műanyag izébe" tegyék de azért eléggé csúnya.) Sajnos ez történik a legtöbb gyerekkel kamaszkorban a testi változások miatt és belem is ez történt. És egyre rosszabb úgy veszem észre. Ez lehet annak a jele is hogy kicsit önbizalomhiányos vagyok? Ezen hogy javítsak? Tudtok segíteni?


Köszönöm az értelmes válaszokat és bocsánat hogy nem tettem sehova vesszőt meg hogy összevissza az egész!!



2023. márc. 19. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj vele orvoshoz
2023. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanulj meg szabályosan úszni egy oktatótól, edzőtől lehetőleg és ússzál sokat. Csinálj gyógytornát, erősítsd a hát és a törzsizmaidat. Légy kitartó ezekben még ha unalmas is.
2023. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyhe gerincferdülés lehet.
2023. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Menj el orvoshoz vele, egyáltalán nem biztos, hogy kell korzett, majd kiderül.
2023. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek rossz a tartása. A sok számítógép és tévé előtt ülés sem segít rajta.

Sok féle sport és testmozgás tud pozitív hatást kifejteni. Leginkább a jóga, társastánc, de nagyon sok más mozgás is hasznos lehet. Mindenképp érdemes konzultálni háziorvossal, aki aztán tovább küld majd valószínűleg ortopéd orvoshoz, gyógytornászhoz.


Lúdtalp és egyéb láb problémák is hozzájárulhatnak a hibás testtartáshoz, amin pl. talpbetét is segíthet.


Az önbizalomhiány is hajlamos együtt járni kedvezőtlen testtartással, illetve ez a kapcsolat fordított is lehet. A testtartásod is képes befolyásolni, hogyan érzed magad.

Érdemes megnézned Amy Cuddy TED beszédét a témában (ha angolul nem érted, van hozzá magyar felirat is):

https://www.youtube.com/watch?v=Ks-_Mh1QhMc

2023. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!