Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy gyógyuljak ki anorexiából?

Hogy gyógyuljak ki anorexiából?

Figyelt kérdés
160 cm vagyok és 38 kg... Nem akarok gyógyulni, nem tartom elég vékonynak magam ahhoz, de valahol tudom hogy beteg vagyok. 44 kgra szeretnék felmenni úgy hogy közben izmot is építek. Erre jó a pilates vagy jóga? Iszonyatosan fáj látni hogy segíteni akarnak rajtam de nem tudom elfogadni egyszerűen nem megy ... Az egész 3 éve kezdődött, azóta egyre lejjebb megy az életem és úgy érzem nincs kiút. Most az iskolában megmértek és felhívták anyát hogy 160 cm vagyok 38 kg és alacsony a vérnyomásom... Anya aggódik,próbált több pszichológushoz is vinni már de mindegyikkel elhitettem nincs bajom. Enni 2x szoktam suli menzán viszont mindog mindent megeszek, ebéd vacsora, amik főtt kaják... Mégis anorexiás vagyok? Nem értem... Képtelen vagyok kiszakadni az általam felallitott limitekből pl hogy hány óránként ehetek... Látom más lányok mennyivel vékonyabbak és egészségesek, ez nem fer. Nem értem én egészségesnek érzem magam, van energiám mégis leanorexiásosoznak... Az egész iskolám tudja és furán néz rám. Ezeket a sorokat is sírva írom, nem tudom mit tegyek félek ha hízok olyan leszek mint amilyen régen voltam 55 kgval nagyon túlsúlyos és bántottak... Soha nem sportoltam egyébként ezért skinny fatnek is nézek ki...
2023. márc. 21. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyiből lehetetlen diagnózist felállítani. Azt csak szakember tudja megmondani, hogy Nálad mi a helyzet. Hogy testképzavaros vagy, vagy szervi okai vannak annak, hogy eszel és mégis ennyire vékony, sovány vagy.

Ehhez vérkép kellene, nincs-e hiánybetegséged stb.

A gyógyulás útjára is csak akkor léphesz, ha egyáltalán bizonyos vagy abban, hogy miből is kellene kigyógyulni. De ezt itt nem fogja senki megmondani.

2023. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Figyelj, én mint anorexiás azt tudom mondani, hogy próbálj meg fokozatosan többet enni, és ha elkezdesz hízni ne ijedj meg, igazából csak sokkal jobban fogsz kinézni ha fel szedsz pár kilót, hidd el nekem!! Az se jó ha csontváz vagy (tudom hogy nem látod magad annak, de az vagy, én is az voltam, mostmár kevésbé) (most nekem is híznom kell, pszichológushoz járok hetente, nagyon ajánlom hogy keress/keressetek egy jó pszichológust, és ne az elsőnél álljatok meg, lehet nem lesz az első az igazi, de keresni kell, nekem a 2. Pszichológusom vállt be, ha érdekel leírom a pszichológus nevét, nagyon kedves,aranyos, és nekem már sokat segített) JA, és még azt ajánlom h 44kg-nál ne kezdj el edzeni, vagyis a pilates meg a jóga az belefér, de ha gondolkoztál kondiba akkor azt csak később
2023. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!