Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj ha kiszedem a kullancsot?...

Fáj ha kiszedem a kullancsot? Van bennem egy kullancs, és nem merem kiszedni, felek hogy fájni fog.

Figyelt kérdés
máj. 23. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem és szedjed kifele mert telik az idő és a fertőzésveszély nő
máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Félek hogy fájni fog. :((( Mit csináljak?
máj. 23. 12:48
 3/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul a fejét se látom már annyira befúrta magát a bőrömbe
máj. 23. 12:48
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Menjél el egy gyógyszertárba és vegyél egy kullancskiszedőt és kérd meg hogy segítsenek is már kiszedni, hidd el kedvesek lesznek és segíteni fognak.
máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ezzel már orvoshoz kell menni már.

2 x voltam én is .

máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem fáj, szedd ki.
máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mivel a fertőző anyag a kullancs potrohában van, az is jó, ha nagyon éles borotvával levágod a kilógó részét. Én ezt szoktam. Tévhit, hogy baj ha beszakad a feje, azzal már megküzd az immunrendszer. Ami tényleg veszélyes, ha a potrohát nyomod össze, ezzel magadba fecskendezve a kórokozókat. Ezt a leborotválással elkerülöd. Plusz egyúttal kinyírod a kullancsot (könnyű elejteni, mielőtt szétnyomnád), a bennmaradó feje pedig jelzi, hogy hol volt, hol kell figyeljed a Lyme-foltot.
máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most hirtelen rám jött a hasmenés.

Korábban is volt már bennem pár kullancs. De ezt kikapani se tudom, nem is látom a fejét se már. Mit tegyek? ;(

máj. 23. 13:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván nem látod a fejét, hiszen azt befúrja…
máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De akkor hogy szedjem ki?

Ez már eléggé befúrta magát kissé dagadt

máj. 23. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!