Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok rendesen...

Miért nem tudok rendesen aludni? Ez mit jelent? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Tök normálisan, 9, max 10 fele probléma nélkül elalszom de miután már alszom sokszor felébredek, és ha ez nem lenne elég, reggeli 5 után már nem tudok aludni. Napközbe emiatt sokszor kimerült is vagyok.

2023. márc. 24. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
MEnnyit vagy nap közben a szabadban, mennyit mozogsz, sportolsz, milyen meleg a szobád (sok esetben atúl meleg miatt nem tud valaki aludni végig, és nem tud mélyen aludni sem)
2023. márc. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lelki eredetű is. Nem nyomja valami a lelkedet? Én is pont ugyanígy alszom most ahogy leírtad, én eddigi életem egyik legnehezebb időszakában vagyok éppen.
2023. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Stressz. Még ha nem is veszed észre, a mai világban szinte lehetetlen elkerülni a stresszfaktorokat. És ha ez nem lenne elég, az evidens stresszforrásokon kívül léteznek belső, észrevétlen stresszforrások is, mint pl a behintázó vércukor, a felborult cirkadián ritmus, a monitorok hideg kék fénye, stb. A stressz hatására a mellékvese kortizolt termel, ami antagonistája a melatonin nevű alvást segítő hormonnak.
2023. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!