Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szőrtelenítő krém miatt...

Szőrtelenítő krém miatt lehetek ennyire kiütéses?

Figyelt kérdés

Szombaton szőrtlenenítő krémmel leszedtem a szőrt a lábamon és a hónaljamon(ezt a márkát most használtam először) Ma a lábamon nagyon sok pici piros kiütés jelent meg. Régebben már volt ilyen problémám de nem ekkora mértékben. Mit csináljak hogy enyhüljenek a kiütések? Bekentem neogranormonnal. Az segít?

(Szombaton hajat is festettem de az nálam viszonylag gyakori esetleg az is szerepet játszhat a dologban?)



2023. ápr. 3. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy az új szőrtelenítő krém okozta az allergiás reakciót, és a hajfesték is hozzájárulhatott a bőr irritációjához. A piros kiütések általában a bőr allergiás reakciójára utalnak.


Javasolnám, hogy először is kerülje a szőrtelenítést és a hajfestést, amíg a bőr teljesen fel nem épül. A bőrnek időre van szüksége, hogy meggyógyuljon és visszanyerje a normális állapotát.


Amíg a bőr helyreáll, javasolnám, hogy kerülje a szintetikus anyagokat, és viseljen könnyű, pamut ruhát, amely nem irritálja a bőrt. A Neogranormon kenőcs segíthet a bőr gyulladásának és irritációjának enyhítésében, de ha a tünetek súlyosak vagy továbbra is fennállnak, javasolnám, hogy keresse fel a bőrgyógyászát.

2023. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!