Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen kivizsgálás kellene...

Milyen kivizsgálás kellene ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés

A bal fülem mögött a nyirokcsomó meg van nagyobbodva,a fülcimpámban meg egy kemény duzzanat tapintható ki. Mind a kettőre volt már példa, de elmúltak.Gyakran vérzik az orrom,nem túl sok a vér,csak kevés mennyiségű,van hogy onnan tudom hogy vérzik,mert érzem az illatát. A vérnyomásom magas, de ez gondolom az előbbi miatt egyértelmű lehet. Sokszor érzem magam gyengének és fáradtnak. Étvágyam sem igen van , a vizet is nehezen iszom meg olykor. Időszakosan előfordul hogy hányok, nem feltétlenül stresszes időszakban. De pár korty víz is van hogy kijön. A fejem gyakran szokott fájni ,a hőm ilyenkor 35fok szokott lenni többnyire. Az az érdekes hogy ilyenkor majdnem meggyulladok,olyan melegem van. A szédülés is gyakran megtalál. A végbélnyílásomnál is előfordul vérzés. Ez a vérzés sem állandó, időszakos. A menstruációm időszakában több a végbélnyílásnál található vérzésem is. Ha sebet szerzek,az szerintem viszonylag hosszú idő alatt gyógyul be ,2-3 hét.

A nyakam is gyakran fáj,a tarkóm tája is ,és hideg érzés ilyenkor az adott terület,jeges. Régen sokat remegett a kezem,de ez már jó ideje nem tért vissza. Emiatt voltam MRI-n ,meg neurológián is. Semmi szokatlant nem találtak. Amikor tudok normálisan vizet fogyasztani,csak iszom és iszom,de folyamatosan ki vagyok száradva. A menstruációm alatt vannak napok hogy mozdulni alig bírok a fájdalom miatt . Erre régen rengeteg fájdalomcsillapítót szedtem orvosi utasításra, éveken keresztül. Előfordul egyébként hogy a látásom is elhomályosul. Az állam és a hátam területén jellemzőek a pattanások,de többnyire a hátamon vannak. Fültisztítás közben, pedig mindig érzem hogy a torkom ingerli belül a pálcika. Ennek nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, de amikor fül tisztító prayt használtam,akkor átfolyt a fülemen és a spary sós ízét érzetem a számban.

Azért írok most nektek, hogy valaki hátha tapasztalt hasonló tüneteket,és tudna segíteni hogy merre induljak el. Hormon/pajzsmirigy problémára gondoltam eddig,meg szeretném megtudni van e ciszta vagy daganat a testemben. A családban többeknek volt ez vagy az. A magas vérnyomás is jellemző,illetve a cukorbetegség.

A családnak nem jelzem a problémákat amíg nem tudok semmit. Nem mostanában kezdődtek ezek a dolog ,de most már nagyon fontos lenne jól lennem. Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 3. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Könyörgök: nem mentél a háziorvoshoz egy átfogó laborral kezdve? Az összes létező szakorvost végig kell járni. Ugye nem gondolod, hogy egyetlen betegség tünete ez a kétkötetes orvosi tankönyv?
2023. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú, ennyi tünetet én nem tudok megfejteni, háziorvos mit mondott? Az állandó szomjúság pl tipikus cukorbetegség, azt egy terheléses cukorteszttel lehet igazolni/kizárni. Nagyon erős menstruációs fájdalmak és vérzéses panaszok utalhatnak endometriózisra. Szédülés, fejfájás, homályos látás lehet vérszegénység. Tippelgetek, de ennyi tünetettel itt nem lehet mit kezdeni, milyen vizsgálataid voltak az MR-en kívül?
2023. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 A háziorvosnak mikor először mondtam,el küldött drogtesztre,mert akkor még tizen éves voltam , ő meg biztos abban,hogy ez a baj.

Vérvételre szokott elküldeni,de minden rendben szokott lenni a vérképemmel,illetve egyszer volt hogy mondták hogy jód hiányom van.Fogyasszak több jódozott sót.De ugye túl sok sót nem szerettem volna akkor sem , mivel az meg a vérnyomásomnak nem jó.

Most múlt hónapban voltam a háziorvosomnál megint,mert nagyon nem voltam jól,de megint csak vérvételre küldött.Oda még nem mentem el, magánban szeretnék majd ebben a hónapban menni. Csak azért magánba,mert ott nem szúrják szét a karomat , hanem általában egyből találnak vénát,ami a kórházban sajnos nem jellemző, legutóbb is tiszta véraláfutás volt a karom és mind a kettőt szúrták több helyen.

Meg volt csinálva pajzsmirigy gyorsteszt is,ami negatív lett. Aztán igazából csak írt fel annak idején nekem xanaxot,ami helyett a patika frontint adott. Szedtem egyiket is,aztán később a másikat is,meg volt még sedatifpc is felírva,ezeken kívül szedjek fájdalom csillapítót ha kell . És ennyi.Most egyébként évek óta nem szedek ilyesmiket , fájdalomcsillapítót is csak évi max 3 szemet .

Szóval nem jutottunk semmire. Azért kértem a segítségeteket ,mert úgy látom magánban kéne az egészet végig nyomni,és célirányosan mennék. Plusz nem úgy,hogy két vizsgálat között fél év telik el

2023. ápr. 6. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!