Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laikus újraélesztésben miért...

Laikus újraélesztésben miért számít bukó tényezőnek a bordatörés amikor még a mentősök is törik a bordát?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon kellett újraéleszteni a szomszédomat. Amikor a mentőt kihívtam még élt, kijöttek, megmértek neki néhány paramétert majd utána szűnt meg a légzése, pulzusa.


Ekkor megkezdték az újraélesztést. Hárman voltak, volt velük valamilyen gyakornok is aki az újraélesztes közben megszólalt, hogy úgy érezte bordát tört. Ekkor megszólalt a szakképzett mentős, hogy "oohhh jólvan az, az előbb én is törtem egyet, előfordul ez".


Ha a mentősök megengedhetik maguknak ezt a lazaságot akkor tőlünk, laikus elsősegély vizsgán miért várják el a precizitást? Jogsihoz kell egyébként.



2023. ápr. 9. 10:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként sikeres volt az újraélesztés.
2023. ápr. 9. 10:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én nemrég vizsgáztam, 3 bordát eltörhetsz
2023. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Nálunk egyet sem szabad.
2023. ápr. 9. 10:59
 4/7 anonim ***** válasza:
gondolom arra mennek hogy minnél jobban csináld
2023. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, az Ambu baba csak akkor reccsen, ha rossz helyen vagy túl mélyen nyomod, így jelzi, ha valamit rosszul csinálsz. Az igazi ember viszont akkor is reccsen ha mindent jól csinálsz.
2023. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Munkavedelem ***** válasza:
66%

Ahol "bordatörésért" buktatnak, ott maga a vizsgáztató bukott meg!!

Az újraélesztést csak azzal lehet elrontani, ha el sem kezded, amikor az indokolt (egy nem lélegzőnél). Hibázni viszont szabad! És igen, mi mentősök is gyakran törünk bordát, de nem "lazaságból", ahogy írtad, hanem azért, mert minél hatékonyabban akarjuk pótolni a hiányzó vérkeringést.

2023. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, inkább törjön el 3 bordám, mint meghaljak. Törött bordával lehet élni, majd meggyógyul, de leállt keringéssel nehezebb.

Nyugodtan törjed a bordákat, ha azzal megmented az életét.

2023. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!