Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet e ez bordarepedés/törés?

Lehet e ez bordarepedés/törés?

Figyelt kérdés
Elestem és a bal bordámnál "véraláfutásos lett" mintha lehorzsoltam volna magam és a fajdalom is ugyan olyan de egy helyen fÁj a bordam ott nem ilyen piros. Nem szeretnék sürgősségire menni. Mit tudok csinálni? Jegelni és pihenni?

2022. ápr. 13. 18:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Fel tudok állni fajdalom nélkul akár futni is tudok nagy levegot is tudok venni de ha nagy sulyt akarok cipelni egy kis tompa fájdalom van és akkor is ha ránehezkedek a bal kezemre jobb torzsforsitast tudok végezni de akkor már fáj a bal bordám. Ez lehet bordatörés? Utana olvastam de nem ugy fáj mint ahogy masok leirták
2022. ápr. 13. 18:23
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos igazándiból "mindegy", hogy eltörött vagy "csak" megrepedt, avagy a körülötte lévő izmok/inak sérültek. Ezzel a sürgősségin se tudnának mit tenni. Arra figyelj, hogy a tüdődet szúrja-e. Illetve hogy a légzésedet akadályozza-e. Amúgy meg pihenj, ne erőltesd, majd rendbe jön magától.
2022. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!