Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholtól hallucináció?

Alkoholtól hallucináció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik barátom részegen mindig hallucinál, vagyis inkább úgy mondanám hogy olyanokat hisz amik nem igazak, vagy meg sem történtek.

Pénteken például azt hitte hogy kint a teraszon verekszik két spanja, össze vissza csapkodott hogy engedjük ki mert verekednek, olyan is volt hogy egy sportolónak képzelte magát aki éppen meccsen van. Máskor azt hitte hogy az egyik spanja megakarja ölni és az ellenessége megfogott engem és ordított hogy “ez az utolsó esélyünk meneküljünk”. Olyanokat gondol hogy például én utálom meg hogy ellene vagyok, de ha én elmagyarazom neki hogy nem így van elhiszi mert nagyon jóban vagyunk de másnak nagyon nem. Ez mitől lehet, teljesen ki van magából fordulva olyankor és nagyon tenni se lehet semmit.

(Nem lehetetlen mennyiségű alkohol után jelentkezik)

Válaszokat köszönöm❤️


2023. ápr. 11. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy csak iszik? Drogoknak van ennyire erős hatásuk, vagy pedig komoly mentális betegsége lehet amit az alkohol felerősít.
2023. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem drogozik, és köszönöm a választ.
2023. ápr. 11. 14:25
 3/4 Darko1998 ***** válasza:
A nagymennyiségű alkohol fogyasztás, vagy pont az alkoholistáknak a megvonási tünetei okozhatnak hallucinációkat. Írtad, hogy nem lehetetlen mennyiségű alkohol után jelentkezett ez. Nem hinném, hogy az okozta volna a problémát, hogy ittatok. Sajnos lehet valami komolyabb a baja, mint egy kis részegség. Erős paranoia is játszhat, ha azt képzeli másik elkezdik utálni őt a semmiből, vagy, hogy a barátja meg akarja ölni. Természetesen azt se lehet kizárni, hogy csak szimplán a figyelmet igényli és megjátssza a dolgot. Találkozni lehet nem egy olyan emberrel az interneten is, aki érdekessé akarja tenni magát azzal, hogy valamilyen nem igazi betegséget szimulál. (Vagy igazi, csak éppenséggel ő nem rendelkezik vele). Ebből most vond le a következtetéseket. Érdemes vagy egy neurológust vagy egy pszichológust felkeresni.
2023. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod!

Nem játssza meg abban biztos vagyok, le van diagnosztizálva ADHD-val, nem tudom az mennyire játszhat közre, de pszichológust hülyeségnek tartja sajnos.

2023. ápr. 11. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!