Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt epehólyag műtétje,...

Akinek volt epehólyag műtétje, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mennyi idő után gyógyult be a seb, mennyire fájt, stb.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. okt. 8. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 1 éve volt epekő műtétem.Nem tudom,hogy neked az epeköved,vagy az epehólyagodat műtik-e.

3.nap kijöhettem a kórházból.Laparoszkópiával műtőttek,van 3 lyuk és a csőnek a helye.Igazából nem fáj,én már a műtéti napon,este letusoltam,úgy hogy a cső bennem volt.A bordák alatt van egy cső,hogy tisztulni tudjon a beteg.Annyira nem vészes a cső,bár nekem szúró érzés volt,ha megmozdultam,de azért,mert nem indult be a tisztulásom.Előfordul,hogy semmi nem jön ki a csövön,de nekem hazaindulás előtt pár órával pár deci váladék kijött a tasakba.Megijedtem,de a nővér mondta,hogy nem kell aggódni,mert ez természetes.A szúró érzés meg is szünt.És haza is engedtek.A cső eltávolítása sem fáj,nagy levegő és kész is.Két hét múlva kellett menjek varratszedésre.Én attól jobban féltem,mint magától a műtéttől:D,de a doki nevetett egyet és ki is kapta a varratokat:) Miután hazajöttem 30napig kellett véralvadásgátló injekciókat kapjak,de azt az ember magának be tudja adni.Szerintem ezt kórháza válogatja,mert egyik barátomat is tavaly műtőtték lágyéksérvvel és neki 1 éjszakát kellett bent legyen és nem is kapott véralvadásgátlót.Van olyan kórház,ahol a műtét előtt adnak beöntést,ahol én voltam ott nem adtak:)

Utánna még pár hétig pihenni kell,bár én járkáltam minden fele,de nem volt semmi bajom.Ételt olyat eszek amihez épp kedvem van,szerencsére azóta egyszer se görcsöltem.

Remélem tudtam segiteni,ha van még kérdés,szivesen segitek;)

2010. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönjük a válaszod!

Igazából nem nekem lesz műtétem, hanem édesanyámnak, csak így könnyebb volt feltenni a kérdést. :) Ő 43 éves.

29-én fogják műteni, szintén laparoszkópiával. Neki az egész hólyagját fogják kivenni, mert polip van benne sajnos. Ma volt reggel műtét előtti vizsgálatokon, vettek vért, ekg-n volt, vizelet meg minden ilyesmi.

Évek óta görcsölt az epéje, de aztán mindig elmúlt. Végül annyira eldurvult neki a helyzet, hogy semmit nem tudott már megenni, mindentől rögtön hasmenése volt, sokszor hányt is. Akkor ment kivizsgálásra, és kiderült, hogy polip van az epehólyagjában. Sajnos ezt csak a hólyag kivételével lehet gyógyítani. Reménykedünk benne, hogy nem lesz semmi szövődménye a dolognak, és ő is reméli, hogy tud majd dolgozni (itthon van kertészetünk, főleg ő dolgozik benne, édesapámnak más munkája is van), olyan típus aki nem igazán tud lefeküdni és pihenni, állandóan mozgásban van :)

Várok még válaszokat, köszönöm neked még egyszer, ha még valami eszedbe jutna szívesen várom :)

2010. okt. 8. 18:15
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Engem múlt héten csütörtökön műtöttek és szombat reggel jöhettem haza. Szintén laporoszkópos eljárással, három lyuk + 1 amin a csövet kivezették, azt nem varták össze.

Altatásban műtöttek, beöntés nem volt. Az ébredés volt nehézkes, fájdalmak az első napon nem voltak (még hatottak a fájdalomcsillapítók), második éjjel szörnyű volt. Nagyon fájt a cső, ahol kivezették, sokaknak a hátába is kisugárzik a fájdalom, én ezt szerencsére megúsztam. A varrataim elég szépek, bár napról-napra egyre jobban fájnak, ahogy húzódik össze. Nekem műtét után 1 hétre szedik ki a varratokat. Hajolni nem nagyon tudok, mozogni is csak óvatosan szabad.

Nekünk azt mondták, hogy zuhanyozni majd csak a varratszedés utáni 2-3. napon, addig meg csak "cicamosdás". A hasba nekem is kell adni a véralvadásgátlót 10 napig.

Emelni nem lehet 2 hétig semmit! És szigorú diétát kell betartani 6 hétig, erről kaptunk is egy tájékoztatót, ha gondolod írj, és szívesen elküldöm!

Én betratom a diétát, mert van olyan ismerősöm, aki ezt nem tette, és utána még rosszabb lett neki.

Vagy ha bármire kíváncsi vagy, írj, szívesen segítek, ha tudok!

2010. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Neked is nagyon köszönjük a válaszod!

Szeretném, ha küldenél nekem egy privát emailt, és elküldenéd a diétás étrendet :) Meg várunk mindenféle hasznos tanácsot, amit jó betartani, és tapasztaltad (hogy jobb ez meg az stb...remélem érted :))

Előre is köszi! És további jó felépülést!

2010. okt. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!