Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen orvoshoz forduljak ha...

Milyen orvoshoz forduljak ha alvási paralizisek gyötőrnek, és nem ki pihentető az alvásom?

Figyelt kérdés
Ez már pszichiátria lenne? Úgy érzem megbolondolunk, alvási paralizisem kb. 3 hónaponta van, de nappal mindig olyan fáradt vagyok. Megőrülök…

2023. ápr. 14. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Léteznek alváslaborok, én egy ilyenbe próbálnák bejutni.
2023. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Hasonló a helyzetem, habár változó nálam, ugyanis vannak időszakok, amikor egy hét alatt akár 10 paralízisem van, de van, hogy teljes éjjeleket nem tudok miattuk aludni. Ellenben vannak hónapok, amikor egy sincs. Ja, és mindig fáradt vagyok :D
2023. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor te is jelenleg csak tűröd és vársz, vagy veszel valami gyógyszert bármit ?


Én egyébként veszek magnéziumot, kicsit segít az alvásban.

2023. ápr. 14. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem jártam vele orvoshoz, tanuld meg felismerni hogy ez csak egy álom és nem a valóság, ha ez megvan kezdj el koncentrálni egy kisebb testrészedre, például lábujj, és addig koncentrálj amíg nem tudod megmozgatni, utána már feltudod magadat ébreszteni.



Alvás előtt pár slukk a fűszernövényből és segít kikapcsolni az agyadat, ez segít a legtöbbet és legalább nem gyógyszer amiről nem tudsz leszokni.

2023. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Alváslabor, szomnológus.
2023. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

3;

2-es vagyok. Egyelőre tűröm, és várok. 2021-ig életemben nem volt alvásparalízisem, az év márciusában éltem át először, majd 2022-ben kezdtek rendszeresedni. Olvastam valahol, hogy egyes embereknek ez csak egy időszak, x éves kortól y éves korig lehetnek gyakoriak, majd utána eltűnnek. Van, aki viszont hajlamos rá, bevonzza, neki nem tűnik el. Én szeretek vele tesztelgetni, szóval annyira nem bánom a jelenlétüket, viszont lehet, hogy egy idő után fellépek ellene. Az álmatlanság jobban zavar, azt hamarabb fogom megelégelni, mert sokszor hátráltat a figyelésben, és fontos teendőim elvégzésében.

2023. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nálad mióta van ez?
2023. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Több, mint 1 éve(lassan 2 szerintem). Főleg stressz miatt, és fáradtság, mert megfigyeltem ha minden második nap dolgozok reggeltől estig akkor elég sűrűn van.
2023. ápr. 15. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Szia gondolom meg aktualis a kerdesed. Nekem allandoan volt sok sok evig es amug rajottem most 1 eve kb hog magnezium a kulcs. Ha szedek naponta vagy 2 naponta egyet akkor nem lesz paralizisem. Probald ki :)))
2023. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!