Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet gyógyítani a mononuikleó...

Popcornpuffancs kérdése:

Lehet gyógyítani a mononuikleózist, vagyis a csókbetegséget?

Figyelt kérdés

Sehol nem találtam róla a neten,gondoltam van aki okosabb nálam.: )

Köszi!


2010. okt. 8. 19:49
 1/5 anonim válasza:
az meg mi?
2010. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

- A helyes diagnózis és gyógyítás orvosi felügyeletet igényel

- Streptococcus-os torokfertőzés és különböző vírusok is okozhatnak hasonló tüneteket.

- A gyógyítás pihenést, fájdalomcsillapítást és sok folyadék fogyasztását igényli

- Acetaminofen gyakran segít enyhíteni a torokfájdalmat, lázat és az izomfájást.

- Folyadék fogyasztása nagyon fontos annak érdekében, hogy a testet jól hidratálva tartsuk, és így a test képes legyen a fertőzés legyőzésére.

- Az orvos általában ajánlja a sportolás vagy más testi megerőltetés elkerülését 3-4 hétig a tünetek kezdete után.

- A torokfájás tünetei (láz és nyirokcsomó megnagyobbodás) körülbelül 2 hétig tartanak. Ezután még általában 2 hét fáradtság és alacsony energia érzete következik.

- Ritkán a fáradtság és az alacsony energia érzete hónapokig is eltarthat.

Hogyan segíthetnek magukon a betegek és a betegek szülei a gyógyulásban?

- Miután a beteg jobban kezdi magát érezni, (ami általában 2 héttel az első tünetek után van) segítsük a beteg fokozatos visszatérését a betegség előtti megszokott tevékenységekbe.

- Fizikai megerőltetés és olyan sportok, ahol a testi kontaktus gyakori elkerülendők addig, amíg a lép meg van nagyobbodva. Csak akkor engedhetjük meg ezeket a tevékenységeket, amikor a lép már teljesen normális.

- A tinédzserek segíthetik csökkenteni a mononukleózis terjedését a következőkkel: kerüljük el a poharak kölcsönös használatát, ne osszuk meg a cigarettánkat, ételünket, stb... másokkal. Ez csökkenti az idegen nyállal való kapcsolatot.


A legtöbb tínédzser aktív. Ez a fáradékonyság és az alacsony energia érzete nagy frusztrációt okozhat számukra. Ezért nagyon fontos figyelmeztetni őket a különböző tevékenységek súlyos lehetséges komplikációiról.

Én ezt találtam.

Remélem segítettem.

2010. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Olvasd el,ha érdekel..Amúgy egy számomra értékes embernek ez a baja,csak nem tudok sokat erről a betegségről,ezért kérdezem.

2010. okt. 8. 19:56
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,köszönöm segítettél,de igazából arra lennék kíváncsi,hogy mikortól mondható az,hogy már nem fertőző?

Szóval hogy mondjuk nem kapja el a barátnője,vagy valami..:/

2010. okt. 8. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kiengedik a kórházból :D Vagy ha a doki gyógyultnak nyilvánítja. De asszem valami 3hétig. Amúgy igen nagy eséllyel gyerekként már túlestél rajta, szóval immunis vagy, ha mégse, akkor legrosszabb esetben majd az leszel :D
2010. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!