Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon az orvosok miért mindig...

Vajon az orvosok miért mindig azt mondják a sportolóknak, hogy ezt meg azt felejtsék el, eltiltanak a sporttól?

Figyelt kérdés

Rengeteg sztorit olvastam, amikor ennek ellenére valaki folytatta a sportot és milyen jól tette.

Például Benedek Tibor vízilabdázót 10x is eltiltották az uszodától a füle miatt gyerekkorában, mégis élsportoló lett. De olyan emberekről is hallottam, akiknek azt mondták egy baleset/betegség után, hogy soha többé nem sportolhat, mégis az egyik azóta maratont futott, a másik testépítő, harmadik szertornázik..

De nem muszáj sportról beszélni, nagymamámnak is mondta az orvos, hogy nem kell házimunkát végezni, meg a kertbe menni és akkor majd jobban lesz.


2023. ápr. 16. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szedd össze a gondolataidat egy kicsit és fuss neki újra.
2023. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi lett volna, hogy miért sport-ellenesek. A sport kategóriába akartam írni de valamiért átkerült ide.
2023. ápr. 16. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az élsport alapból megerőltető és kapaszkodj meg, egészségtelen. Mégis mi a bánatot mondjon egy folyton fülgyulladásos gyereknek, mint hogy ne menjen vízbe?
2023. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert az élsport az egyik legegészségtelenebb dolgok egyike, semmi másra nem jó, minthogy szétcs..sze a szervezetet.


Lehet mondani, hogy nem, nem. DE! Teljesen tönkreteszi az ízületeket, a szívet, étkezési zavarba vezet


Persze, a szülők zöme ezt nem látja be, és az lebeg előttük, hogy a gyerek sikereket ér el.

Végülis nem ők mennek tönkre benne, ők villognak, a gyerek meg napi 4 órát vagy 10 órát edz, semmi élete semmi szabadideje, mert hajnali 4-kor már az uszodában kell lennie suli előtt.

2023. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül élsportra gondolok, csak túl szélsőséges példákat hoztam. Bármilyen szabadidős sportra.
2023. ápr. 17. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem, tehát ha elmondom a háziorvosomnak, hogy szoktam alkalmilag bringázni akkor le fog beszélni, ha hogy képzeled?
2023. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!