Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljesen átadtam magamat a...

Teljesen átadtam magamat a pániknak. Hogyan építsem fel magam? Azbeszt miatt.

Figyelt kérdés

Sokat raktunk palakerítést, most is az van nálunk, meg a ház fele tető is pala. Gyerekek házikóját is tizenéve palával fedtük. Mivel nem tudtuk, hogy mennyire káros az azbeszt, így semmi védekezés nem volt. Tehát a gyerekek is szívták az azbesztszálakat, ruhánkkal hozhattuk be a házba stb.

Mostmár tudom, hogy ezzel a munkával valószínű életét rövidítettünl, de az oké, hogy a miénket, de a gyerekekét is lehet. Ez teljesen kiborít. Házikó már nincs, bejáratnál lecseréltük azbesztmentesre, de még sok helyen az van . Ráadásul a szomszéd is bontott palával kerítette körbe az udvart. Vágták ők is stb. Közös kerítés.

Most ettől olyan panikrohamaim vannak, éjszaka felriadok,ver a szívem, izzadok. Minden percet bánok, amikor pala került a kezünk közé.

Eszemmel tudom, hogy a múltat megváltoztatni nem lehet. De az érzéseim nem változnak es ez annyira rossz. Régi énemet szeretném, de csak a pánik jön. Mar a házunkat is utálom.. huu nagyon rossz

Van tanácsotok?



2023. ápr. 17. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy az azbeszt nem káros, én is azzal fedtem a házat, de azon kívül volt eternit lefolyócső is, meg egyszer tetőjavítás, gyerekkoromban az volt a konyhaasztalon 20 évig, de önmagában ettől még nem kell fulladozni meg izzadni.

Most közel 80 évesen ezek után is még jó egészségnek örvendek.

Neked inkább a fóbia az, ami a tüneteket okozza.

Magam példáját ismerve én így gondolom.

2023. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem az a hobbitok, hogy a pala lapokat sarokcsiszolóval csíkokra daraboljátok naphosszat, akkor felesleges aggódni. Legnagyobb veszélyeztetettsége azoknak az építőipari munkásoknak van, akik az azbesztcementet tartalmazó épületek bontásán dolgoznak.
2023. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a tünetek nem a pala miatt van, hanem a pánik miatt. De ez borzasztó rossz érzés.. annyira igyekszem hessegetni, de nem megy, fut az agyamban a háttérben. Bele tudnék bolondulni.


Mi volt az asztalon 20 évig?

2023. ápr. 17. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a fóbia a gond. Annak ugye az a lényege, hogy indokolatlan; én a helyedben elgondolkodnék egy pszichológus bevonásán, hátha kognitív terápiával vagy egyéb módszerrel meg lehet birkózni a problémával, mert ez a helyzet így rossz irányba befolyásolja az életminőségedet.
2023. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljesen. Nem ismerek magamra. Egy belevaló parasztlány voltam, aki a jég hátán is megél...most meg küzdök a démonjaimmal. Amit már sztem a gyerekeimre is ragasztok. Most ők keményebbek nálam :(
2023. ápr. 17. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mi volt az asztalon 20 évig?"

Eternit fedlap. Nem kopik, mosható, időálló stb. Eternit=Pala

Legfeljebb valamennyire eltérő az azbesztrostok és a kötőcement mennyisége.

2023. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!