Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mostanában...

Mit tegyek, ha mostanában nehezen tudok elaludni?

Figyelt kérdés

2 hónapja nem dolgozom, mióta párommal hazajöttünk Hollandiából. Van megtakarításunk, és mivel eleinte gondoltunk rá, hogy visszamegyünk külföldre, nem akartunk itt elhelyezkedni. Pihentünk, a múlt évünk amúgy is húzós volt. Arra a döntésre jutottunk, hogy maradunk itthon, már keresek munkát, de hetek óta nagyon nehezen alszom el, nem szívesen mennék félholtan állásinterjúkra. Sok minden változott/változni fog az életünkben, de már több stresszes időszakon átmentem, és sosem nyilvánult meg az alvásomon. Mélyen tudok aludni, nincsenek rossz szokásaim (TV mellett elalvás, stb.)… A csend, sötét nálam mindig jól bevált, de mostanában nem működik. Jár az agyam, nem vagyok álmos. Arra jutottam, hogy egyszerűen nincs, amitől elfáradnék. Szégyen vagy nem, fizikai munkáim voltak eddig, ha agyilag nem is, testileg mindig kellően el tudtam ahhoz fáradni, hogy hamar elaludjak. Már nem sokat kell így kibírnom, munka mellett vélhetően visszaáll a normálisra, de addig is, mit tegyek? Próbáltam tudatosan nem gondolni semmire, de nagyon nehéz. Ismertek valami egyszerűen elsajátítható meditációs technikát? Altató, ilyenekről szó sem lehet, előbb futnék minden este 1 órát vérnyulak elől, hogy elfáradjak.

Köszönöm előre is a segítséget!



2023. ápr. 20. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Olvassàl, segit az elalvàsban! Esténként ihatnàl 1 bögre Citromfû-teàt. Enyhe nyugtatò hatàsa van.
2023. ápr. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az a megoldás, amin viccelődsz: fuss. Na ne a vérnyulak elől, hanem csak úgy mozgásképpen. De lehetőleg ne késő este, a tervezett alvásodig legalább 2 óra teljen el.

Nem muszáj futnod, de valamit mozogj. Nem is muszáj sportnak lennie, akár simán sétálhatsz is.

2023. ápr. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nylonx ***** válasza:

Van ez a Nyugtató tea a Naturlandtól, az egész jó, ami nem ugyan az mint a Nyugalom nevű teája. Nekem használt.

Van még Melatonin tabletta. Ez nem gyógyszer, sima táplálék kiegészítő boltos cucc, csak hormon ami akkor termelődik mikor sötét van és ezért alszunk el esténként. Nem baj ha az ember résegít hogy kicsit több legyen egy adaggal mikor nem tudunk elaludni.

Az is lehet hatásos ha az ember mikor nem tud aludni, felkel és belefog olyan munkába amit utál, például port törölget a polcokon tárgyakról, az ilyenektől is el lehet álmosodni, aludni.

Nevetséges, de én ilyen hülyeségen bambulok, semmi nem történik, de leköt mikor fogy el valamelyik hamarabb, nekem ez a legjobb hogy ne pörögjön az agyam és elaludjak :D https://www.youtube.com/watch?v=4FO4qKuWoLg

2023. máj. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!