Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy jelentsek beteget, ha...

Hogy jelentsek beteget, ha nem is vagyok az? Ki fog derülni a hazugság?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem magam emiatt és sosem gondoltam, hogy ilyet fogok csinálni, de most eléggé összecsaptak a fejem felett a hullámok.

Úgy érzem, nem vagyok képes dolgozni, remeg napok óta a kezem az idegességtől, nem alszom stb.


Gondoltam rá, hogy beteget jelentek a hétre (pénteken egyébként sem dolgoznék), tehát 3 nap. Úgy érzem, most rengeteget segítene.


Viszont szégyellem magam a hazugság miatt... gondoltam rá, hogy őszintén beszélek a főnökömmel a problémámról, de sajnos ez nem az a téma, amit szívesen megosztanék vele..


Meg félek, hogy kiderül valahogy, hogy nem is voltam beteg. (házi orvosnál elég csak telefonálni, hogy beteg vagyok, nem vizsgál meg). De lehet inkább szabit égetek el erre a 3 napra.



2023. ápr. 25. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De hiszen beteg vagy. Csak ugye mentálisan. Pszichológust keress fel ebben a pár napban. Ideje belenézni abba, ami benned van.
2023. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ha remeg a kezed az idegességtől és nem alszol, akkor igenis beteg vagy. Nem csak az a betegség, amikor hányunk/f*sunk, lázunk van. Menj el nyugodan táppénzre.
2023. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak összejött erre a hétre minden rossz és úgy érzem, szétszakadok :(
2023. ápr. 25. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt becsúszna egy idegösszeomlás vegyél ki szabit, táppénzre kiírást, hívják bárhogy és próbáld meg összeszedni magad. A mentális problémákat sajnos gyakran alábecsülik, betudják nagyon kedvesen hisztinek, holott azt csak 1 ember tudja, milyen sz.r is, aki épp benne van valamilyen formában. Minden jót kívánok.
2023. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyát simán kiírta a doki táppénzre hetekre, amikor idegösszeomlást kapott egy barom kollégája miatt. Hívd fel te is az orvost és mondd el neki, hogy mi van, szerintem simán kiír. Ha nem, akkor még mindig kérheted a szabit.
2023. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél ki táppénzt, ugyanis nem vagy jól.
2023. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül annyit mondtam a kollegáknak csak, hogy beteg vagyok, de itthonról homeofficeból igyekszem dolgozgatni. És végül ők mondták, hogyha beteg vagyok, "feküdjem ki". Végül a bérszámfejtővel megbeszéltem és sima szabit égetek el, nem betegszabit. így megkapom a teljes fizut.
2023. ápr. 25. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
te bolond vagy, miért szabit kértél. El kellene utazni pár napra, nem is gondolni a melóra. Aztán keresni másik állást, mert tönkremész.
2023. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!