Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon rossznak...

Tényleg nagyon rossznak számít az egészségi állapotom? Rövid élettartamra számíthatok? Vagy most mi van?

Figyelt kérdés

Legalább 20 éve van refluxom, amire gyógyszert szedek.

Asztmás vagyok, erre egyelőre Ventolint használok, ha fulladok. Szellőzetlen/párás helyeken szoktam is.

Szívproblémák miatt 1-2 évente kardiológusi kontroll.

Koleszterinre egyelőre félévente vérvétel és diéta, de sok orvos van, aki ugyanerre az értékemre mondta, hogy már rég gyógyszer kellett volna rá...

Melegben leesik a vérnyomásom és állni is csak 10-15 percet tudok egyhelyben, rosszullét nélkül.

Izomgyengeséggel is vizsgálnak. A hétköznapi életben ritkábban korlátoz, de sport közben érezhető.

Gyakran kapok el felsőlégúti fertőzéseket, ezek, ha "rendesen kijönnek", alsó hangon 1 hétig tartanak, de gyakran 1,5-2, aktuálisan is 8 napja vagyok beteg, 3 napos antibiotikumon már túl. (Visszamentem az orvoshoz, nem adott újabbat.)

Ajakherpeszem is gyakran van, már kaptam rá gyógyszert, de így is kijön 5-6 havonta. Aphtám is gyakran van, most épp a tünetek alapján a garatomon.

Pisilni feltűnően gyakran járok. Én vagyok az, aki a vonaton biztosan elmegy, de ha otthon megiszom egy pohárnyi folyadékot és tömegközlekedéssel megyek valahova futni, érkezéskor már tuti kell.



Én alapvetően nem ismerek egészséges embert, de sokak szerint mégis az én egészségi állapotom ilyen "fiatalon" (már nem vagyok annyira az) szomorú.



Egészségesen étkezem, szerencsére ehhez voltak körülöttem jó szakemberek, rendszeresen sportolok, elég sokat, sok vizet iszom, szedek táplálékkiegészítőket (pl D-vit., kimutatott hiányra, vagy időszakonként Magnézium, most télen C-vitamin is).



Most akkor mi van?


Egyébként a családban rengeteg a krónikus betegség és mindenki rákban hal meg.

Tehát durva, hogy lényegében már túl vagyok az életem felén...


De egyébként minek nevezhető ez az egészségi állapot? Vagy most akkor mi van?


2023. ápr. 25. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem szívderítő, de ahogy írod egészséges ember nincs a környezetemben, magam sem. Izomgyengeséget hol és hogyan vizsgálnak? Érzek én is.
2023. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Inkább hisztit látok ebben. A kardiológiai eredetű problémákon kívül egyik sem ad okot ennyire depresszív jövőkép vizionálására. Sokat pisilsz? És akkor mi a tököm van? Herpesz, afta? Ezek végzetes dolgok? Szedjél immunerősítő vitaminokat.


Vizsgáltasd ki a szíved, stresszelj kevesebbet. Ha egészségesen táplálkozol és sportolsz rendszeresen, nem hódolsz káros szenvedélyeknek, akkor a a te részedről mindent megtettél. A többire meg úgysincs ráhatásod. De én ezek miatt, amiket leírtál, nem temetném magam.

2023. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk az elég kellemetlen, hogy a fejfájás határáig keveset kell igyak ahhoz, hogy addig bírjam, mint mások és így ne hátráltassak egy kirándulást.



NEM most temetem magam, de 20-30 évnél többet még rák nélkül se adnék. A rák rizikója meg óriási.

2023. ápr. 25. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy kellemetlen, az nem egészségügyi probléma. Azt pedig, hogy a 20-30 év reális-e senki nem tudja megmondani, főleg a korod nélkül.
2023. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

30 körüli vagyok és tényleg nem tudom, hogy hova tegyem az egészségi állapotomat. :/

Lehet, hogy semmi komolyabb baj vele.

De gyógyszerek, diéták, vizsgálatok és napi szintű gondok vannak.


Jó, munkatárs párja durván pikkelysömörös, szóval hozzá képest inkább meg se szólalok.

2023. ápr. 25. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 26 vagyok, extrém hipochonder, így szerintem nekem minden féle bajom is van. De hálistennek mégsincs. Ahogy mondtam, a kardiológiai dolgokkal foglalkozz, szedd a gyógyszereid és szerintem bőven több van még hátra, mint 20-30 év.
2023. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A sok pisilés miatt cukorbetegségre is vizsgáltasd ki magad. A koleszterin meg a szívprobléma lutri, ugyanígy a rák is (de arra folyamatosan fejlődnek a kezelési lehetőségek, nem feltétlen kell meghalni benne).


Szerintem amiket írtál, így leírva soknak tűnnek, de fenntartó kezelés mellett nem halálosak.

2023. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ovis koromban is már gond volt a pisi. Tavaly vizsgáltak IR-re, negatív lett.


Értem én, hogy nem halálosak, de ez tényleg átlagon aluli, szomorú egészségi állapot?

2023. ápr. 25. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem siralmas. Én ősszel leszek 41 éves, de teljesen egészséges vagyok. Sosem volt semmilyen betegségem, sosem szedtem semmilyen gyógyszert. A kivizsgálásokon minden eredményem rendben van. Nem fáj semmim, nem is emlékszem, mikor voltam utoljára megfázva, talán 2018 telén. Bármikor legyaloglok, vagy lefutok 40-50 km-t, különösebben meg sem kottyan. Tele vagyok energiával, szinte sosem vagyok fáradt.Mondjuk sokat sportolok, futok, kutyázok. Te 30 körüliként elvileg jobb formában kellene legyél nálam.
2023. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6


Nekem amúgy sajnos pozitívak a leletek és van, hogy az orvosok maguk csodálkoznak.

Pl a koleszterinemen mindegyik elcsodálkozik és a fele jajong, hogy azonnal írassak gyógyszert. Csak pont ők nem jogosultak felírni. 😅

2023. ápr. 25. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!