Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csak a csípőm bal oldala...

Ha csak a csípőm bal oldala fáj, akkor attól jobb oldalt terhelhetem maximálisan? Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Egy sérülés miatt sajnos minden guggoló mozdulatnál a pozitív szakasznál szúr a csípőm bal oldala. (egy 40kgos guggolásnál semmi baj, de egy 100kgos guggolásnál már alig bírok a fájdalom miatt feljönni, pedig nem 100kg lenne közel sem a munkasorozatom..)


Voltam 3 orvosnál, és nem tudták megmondani, hogy mi bajom van. (ami kicsit vicces.. :D) Röntgen alapján semmi probléma, szóval valószínűleg az izületekkel lesz valami.

Sem merevlábas felhúzás, sem combközelítőnél nincs semmi fájdalom (ami azért fura, mert ezek igénybe veszik a csípőt..), csak guggoló mozdulatok pozitív szakaszánál és csak bal oldalt.


Nem lábaztam emiatt egy jót már vagy 2 hónapja..


A kérdés: A jobb oldalamat maximálisan tudom terhelni mindenféle fájdalom nélkül, és mivel már a tököm tele van, hogy nem tudok lábazni normálisan, ezért jött az az ötlet, hogy amíg a jobb oldalamat normálisan leedzem (3 szett egylábas lábtolás + 3 szett feszítő), addig a a bal oldalamra is ugyanúgy 6 szettem lenne, viszont ez a 6 szett az csak combfeszítő gép lenne. (mást nem tudok csinálni fájdalom nélkül).


Oké, rendben, így a jobb oldalam valószínűleg erősebb és nagyobb lesz, de nem versenyre készülök, szimplán csak szeretek edzeni (nagyon. :D), így az esetleges asszimetria nem feltétlen zavar..


Mennyire jó ötlet? Lehet-e ebből bármilyen probléma?



2023. ápr. 25. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez azért egy olyan kérdéskör, amiben mi végzettség nélküli laikus kommentelőkként nem tudunk garanciát vállalni semmire. Keresd fel ezt a szakembert:

[link]

2023. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# Ez szép és jó, látom, hogy van konzultációs lehetőség is, ami 35.000Ft.


Ezzel nem lenne probléma, de mi arra a garancia, hogy a konzultáción ismertetem vele a problémám, és nem-e küld el úgy, mint a többi 3 orvos, amolyan "nem tudom mi bajod" alapon? Mi arra a garancia, hogy biztosan megoldást találunk a problémámra?

2023. ápr. 25. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Írj rá privátban, és beszéld meg vele. Néhány üzenetváltásért nyilván nem fog pénzt kérni, és legalább mindketten képbe kerültök, egymást keresitek-e. Garanciát pedig nyilván nem fogok az ő nevében vállalni.
2023. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen gyulladás. Nekem a kézfejemnél volt ilyen, nem tudtam nyomó gyakorlatokat csinálni egy jó ideig. Szerintem a terhelés nem jó ötlet, még ha nem is fáj az adott gyakorlat éppen.
2023. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy mi a fontosabb, hogy a csípőd ne menjen hosszú távon gallyra, vagy hogy gyurmajaniként feszegess.
2023. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!