Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyiptomi utazás óta napi 1x...

Egyiptomi utazás óta napi 1x híg székletünk van, aztán napokig szorulás, majd újra híg széklet? Mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben Egyiptomban voltunk a férjemmel. Elkaptuk a hasmenős vírusukat, de úgy tűnt, hogy lecsengett. Antinalt, sem más helyi gyógyszert nem vettünk be. Koplalással és folyadékkal kúráltuk ki magunkat. Azonban több mint fél éve, pontosan az utazás óta, ráadásul mindkettőnknek a fent leírt problémája van. Napi 1x megyünk wc-re, amiben van szilárd, de pépes, olykor vizes széklet is. Mindkettőnknek ugyanaz a panasza, ez megy napokig, majd utána napokig nem tudunk wc-re menni. Ha tudunk, akkor ismét ez a pép jön. Ami a kivizsgálást illeti, itthon probiotikumokat szedtünk, voltunk széklettenyésztésen, ami negatív. Én ételallergia teszten is voltam, de se glutén, se laktózérzékeny nem vagyok. Mondjuk ezt gondoltam is, mert nem ezektől vagyok rosszul, és túlzottan egybeesik a nyaralásunkkal a hasmenés kezdete. A férjem nem volt ilyenen, mert ugyanaz a bajunk. Mit lehetne még tenni? A doktor szó szerint a vállát vonogatja. Már a béltükrözést emlegeti. Egy ismerős szerint szerezzünk Antinalt. De ha mégsem amiatt van? Akkor azzal nem ártunk?
2023. máj. 10. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Leírom a tippemet, távszakértési módszerrel, aztán eldöntöd, értelmes-e.


Amikor fertőzést kapsz, akkor a szervezet nem csak a kórokozókat mossa ki, hanem általában a nyálkahártyából is lehasít egy darabot, azon a részen, ahol a fertőzést gyanítja. Ennek agresszivitása mindenkinél eltérő. Na, a lényeg, hogy a nyálkahártya nagyon lassan és körülményesen gyógyul, főleg, ha folyamatos irritáció alatt van.


Nem tudom, miket esztek, de igazából nagyon komplex megoldani ezt a problémát, mert ha a felső rész volt sérült, akkor inkább a gyomorsav csökkentése a jó, ha az alsóbb, akkor a gyomorsav csökkentése pont rossz és az bél irritáló ételek elkerülése a megoldás.


Szóval, ha a gyomor, nyelőcső sérült meg, akkor a túl rostos, túl kemény ételek is kerülendők, de a finomított, sav csináló ételek is.


Ha a bélben volt a fertőzés, akkor meg pl. a glutén, a laktóz, a lektinek stb. bél allergének a kerülendők.

2023. máj. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyenkor mindenképp ajanlott ott rögtön a helyi gyógyszert beszedni, mert aztán itthon meg azt sem tudjak mi ez, max az egzotikus/trópusi/utazási betegségekre szakosodott helyen. A helyetekben egy ilyen klinikát keresnék fel.
2023. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!